REKORDOWY MIESIĄC LEKKOATLETÓW KS PREFBET-SONAROL

W miniony weekend kolejne udane starty w kilku miejscach zanotowali lekkoatleci Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL.

Najważniejszą imprezą były rozgrywane w Poznaniu Mistrzostwa Polski Seniorów. Na tej imprezie reprezentowało nas trzy osoby. Beata Trzonkowska w pchnięciu kulą zajęła miejsce  6-te(13.36m) a w rzucie dyskiem była 7-ma(47.92m). Szczególnie szkoda szansy na medal w tej drugiej konkurencji bo przez kontuzję, której Beata nabawiła się na 10 dni przed mistrzostwami bardzo dużo straciła z wysokiej formy i niestety zamiast walki o medal była walka z bólem.  Jej tegoroczny rekord życiowy 52.20m dałby brązowy medal….  Młodzieżowiec Rafał Pogorzelski w biegu przeszkodowym osiągnął czas 9:13,59 co dało mu 8-me miejsce. Sandra Michalak najpierw była 10 na 1500m(4:26,17) a następnie bieg na 5000m zakończyła na 11-tym miejscu(17:06,36)

Niezawodny Piotr Łobodziński tym razem wystartował w Górskim Pucharze Świata , którego gospodarzem było Zakopane. Była to pierwsza edycja biegu Tatra Race Run,  który był jednocześnie pierwszym etapem Pucharu Świata w Biegach Górskich World Mountain Running Assocation w sezonie 2021. Był to zarazem pierwszy bieg rangi World Cup WMRA, podlegającego pod władze World Athletics. Zwycięzcą 25,5-kilometrowej trasy z łącznym przewyższeniem 1700 m+ został Polak – Marcin Kubica. Drugie miejsce zajął nasz zawodnik z Prefbet-Sonarol Piotr Łobodziński, a trzecie mistrz Włoch VK – Henry Ayomond.

Podium kobiet: 

  1. Charlotte Morgan (GBR) – 2:46:03
  2. Alice Gaggi (ITA) – 2:47:12
  3. Iwona Januszyk (POL) –  2:50:54

Podium mężczyzn: 

  1. Marcin Kubica (POL) – 2:18:52
  2. Piotr Łobodziński (POL) – 2:20:21
  3. Henry Aymond (ITA) – 2:21:40

Piotr Łobodziński na mecie na gorąco relacjonował: „Jestem bardzo zadowolony! Drugie miejsce w biegu Pucharu Świata WMRA biorę w ciemno. Tatra Race Run był pierwszym biegiem World Cup w tym roku, nie planowałem startować w kolejnych, ale kto wie… Bieg zacząłem w miarę spokojnie, ale mocno. Na Czerwonych Wierchach byłem koło czwartego miejsca, a na zbiegu do Schroniska Ornak wyprzedziłem dwóch zawodników i wskoczyłem na 2. miejsce. Potem pod Przełęczą znowu wyprzedził mnie mistrz Włoch w verticalu, ale na zbiegu go „łyknąłem” i na płaskich 5 km goniłem Marcina. Miał jednak dużą przewagę, więc się nie udało. Potem znowu było wymijanie się z Włochem – bardzo kiepsko zbiegał, więc udało mi się go wyprzedzić. To był bardzo mocny bieg Marcina Kubicy. Bardzo zasłużone zwycięstwo. Jest bardzo mocny na podbiegach, nie miałem z nim szans, nawet jeżeli używałem kijków. Zbiega też bardzo dobrze technicznie. To młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Cieszę się, że dwóch Polaków było na podium, pięknie opędzlowaliśmy Włochów, mocnego Węgra i Czecha. Naprawdę bardzo fajny, dobrze zorganizowany bieg.”. Piotr Łobodziński z Polskich Tatr od razu udał się na zgrupowanie sportowe do włoskiego Livigno w Alpach aby jeszcze bardziej popracować nad formą.

Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej Dawid Likwiarz zwyciężył w biegu na 800m(1:55,81), Wiktoria Grabowska zjęła 3 –cie miejsce w debiucie na 1500m(4:52,76) a sprinterzy nabiegali rekordy życiowe, Bartosz Jurak 100-11,40sek. i 200-22,63 a Piotr Dąbrowski na 200-22,32sek.

Nasz klub zorganizował małe kameralne zawody: miting kwalifikacyjny KS PREFBET-SONAROL, które rozegrano w Białymstoku. W zawodach tych wystartowało 50 osób a na szczególną uwagę zasługują trzy wygrane biegi: Piotr Dąbrowski 300m(34,46 sek), Maja Łyskowka 100m (12,58sek) a przede wszystkim Bieg Martyny Krawczyńskiej na 400m pł(1:02,64sek.) co jest 4-tym wynikiem juniorek młodszych w tym roku w Polsce.

Mateusz Niemczyk startował w biegu „Krokowska 10” w Żarnowcu. Wygrał z 23 sekundową przewagą. 10km trasę pokonał w czasie 33:57min. Trasa była ciężka ponieważ, było dużo stromych i długich podbiegów, a do tego po piaszczystym podłożu.

Ewa Jagielska zwyciężyła w  Półmaratonie w Radomiu, gdzie zwycięstwo zapewniła sobie bardzo długim finiszem.

Podczas mitingu wielobojowego w 7-boju w kategorii juniorek młodszych wystartowała Dominika Łapszysz która zdobyła w debiucie zebrała 3158 punktów.

Miesiąc czerwiec był dla nas rekordowym miesiącem w historii klubu, otóż w tym miesiącu wzięliśmy udział w…26 zawodach na terenie całego kraju(+ 1  w wielkiej Brytanii). Do tej pory najwięcej startów w 1 miesiącu było 14. W czerwcu odwiedziliśmy 19 miast zwyciężając 11 razy a 21 konkurencji zakończyło się wywalczeniem miejsca na podium.

GALERIA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close