REKORDZIŚCI POLSKI Z MISTRZOSTWEM KRAJU

Juniorzy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL świetnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski w kategorii U20, które zostały rozegrane w wietrznym i deszczowym Lublinie. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych większość naszych zawodników uzyskała rekordy życiowe i zajęła wysokie lokaty. Znakomicie wypadła sztafeta 4×400 metrów w której biegło trzech aktualnych rekordzistów Polski z 2020 roku w kategorii juniora młodszego. Nasi sprinterzy teraz już w kategorii juniora wywalczyli tytuł Mistrzów Polski z czasem 3:16,86 wyprzedzając sztafetę Stali Ostrów Wlkp. o zaledwie …0,14sek!      Jak podkreśla trener Andrzej Korytkowski wyrównana walka trwała na wszystkich zmianach i o zwycięstwie zadecydowało trzy sprawy: wysoka forma, idealna taktyka i przewidzenie ruchów rywali oraz wykonanie ustaleń jakie przekazałem naszym zawodnikom przed biegiem. Odparcie ataku na ostatnich 200-stu metrach i znakomity finisz na ostatniej prostej wykonany przez Bartosza Juraka był konsekwencją dobrego przygotowania i „czytania” biegu. Bardzo dobry wynik pomimo deszczu jaki osiągnęły obie sztafety w ostatnich kilkunastu latach zawsze dawał medal i to przeważnie złoty (zaledwie 2-3 razy byłoby to srebro lub brąz). Wszyscy chłopcy zasługują na słowa uznania ponieważ dali z siebie wszystko i zrobili co mogli aby osiągnąć ten świetny wynik. Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz i Piotr Dąbrowski są uczniami Liceum Sportowego w Łomży a Igor Duchnowski(tr. P.Dąbkowski) LO w Grajewie.

W biegach indywidualnych też było dobrze, ponieważ Dawid Likwiarz,  w finale biegu na 800m wywalczył piątą lokatę z nowym rekordem życiowym 1:53.80 sek. W dobrych humorach Lublin opuścili nasi wszyscy 400-tu metrowcy, bo oprócz medalu w sztafecie poprawili swoje rekordy życiowe na 400 metrów i przesunęli się w górę rankingów poprawiając o kilka miejsc swoje lokaty względem list startowych. Piotr Dąbrowski w finale A wywalczył 6 lokatę z czasem 48,93sek(w eliminacjach 48.89sek), Dawid Duchnowski wygrał finał B – 49.14sek a Bartosz Jurak zajął miejsce 11 – 49.25sek. W sumie KS PREFBET-SONAROL zebrał 43 punkty co dało 22 miejsce w stawce 174 punktujących klubów.

Podczas, gdy juniorzy walczyli w Lublinie ich koleżanki klubowe odgrywały pierwszoplanowe role w biegach ulicznych.

Iwona Bernardelii zwyciężyła w biegu 24 Wiązowska Piątka z bardzo dobrym wynikiem 16:40 a w pokonanym polu zostawiła 174 rywalki. W tych samych zawodach, ale na dystansie półmaratonu Monika Bytner –Kwiatkowska zajęła 6-tą lokatę w swojej kategorii  z wynikiem 1:28,46.

Ewa Jagielska tymczasem udała się do Suwałk, gdzie w piątek i w sobotę dwukrotnie zajmowała drugie miejsca . Najpierw na dystansie 5km a następnego dnia półmaratonu. Dwukrotnie na finiszu musiała uznać wyższość Valentiny Veretska z Ukrainy.

GALERIA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close