Mocny debiut Martyny

Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol) podczas mitingu kwalifikacyjnego rozgrywanego w Jeleniej Górze w swoim debiucie na 400m ppł uzyskała bardzo dobry wynik – 63.28 co jest obecnie szóstym wynikiem w kategorii U18 w kraju. Nasza zawodniczka wygrała zdecydowanie swoją serię natomiast ogólnie zajęła miejsce trzecie przegrywając z zawodniczką starszą o kilka lat oraz liderką  list krajowych w kategorii juniorek młodszych. Na tych samych zawodach Maja Łyskowka biegnąc na 100m uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie – 12.64 co dało jej piątą lokatę w finale.

Andrzej Korytkowski – Będąc na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie wykorzystaliśmy możliwość startu w pobliskiej Jeleniej Górze i pomimo ciężkich warunków pogodowych startując praktycznie w największy upał Martyna uzyskała bardzo dobry rezultat w debiucie na tym dystansie. Jest to rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych a także juniorek. Poprzedni najlepszy wynik należał do juniorki Zorzy Łomża – Elżbiety Półtożeckieciej i wynosił 64.22. (1999r. Białystok). Natomiast w kategorii seniorek jest to drugi wynik, bo jak wiadomo pierwszy należy do rekordzistki Polski Anny Jesień.

Wspomniana Maja Łyskowka startowała dzień wcześniej w Poznaniu podczas mistrzostw wielkopolski, gdzie w biegu na 100m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 12.75.

Kolejna impreza, w której brali udział nasi zawodnicy to miting kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski, który odbył się w Białymstoku. Na tych zawodach Jakub Stefańczyk zajmując drugie miejsce uzyskując wynik dający awans na Mistrzostwa Polski na dystansie 2000m z przeszkodami z czasem 6.43.52, a jego koleżanka klubowa Marta Wygnał w pchnięciu kulą 2kg również zajęła drugie miejsce z wynikiem 11.51m. Beata Trzonkowska borykająca się z kontuzją zajęła miejsce czwarte w rzucie dyskiem z wynikiem 47.70m.

Zawodnicy Prefbet-Sonarol startowali nie tylko na bieżni, ale również w biegach ulicznych i przełajowych. Ewa Jagielska w biegu crossowym „AVON kontra Przemoc” w Garwolinie na dystansie 10km wywalczyła miejsce drugie, a Przemysław Dąbrowski podczas 8. PKO Białystok Nocny Półmaraton stanął na najniższym stopniu podium z wynikiem 1.09.45. Natomiast Mateusz Niemczyk startując dwukrotnie wywalczył pierwsze miejsce. Najpierw w sobotę w Okoninach Nadjeziornych w gronie 240 zawodników okazał się najlepszy, a następnie w niedzielę odwiedził Człuchów, gdzie również nie dał szans rywalom podczas 28. Biegu Tura im. Henryka Pliszki na dystansie 10km uzyskując wynik 32.12.

Przed naszymi zawodnikami w najbliższym czasie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz w lipcu Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close