PREFBET-SONAROL ZNÓW NAJLEPSZY W POLSCE !!!

Minęły zaledwie 3 tygodnie od czasu, gdy zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zwyciężyli w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Polski w biegu na 5km a już w minioną sobotę skopiowali swój wyczyn. Tym razem podczas Przełajowych Mistrzostw Polski rozegranych na świetnych trasach biegowych w Oleśnie koło Opola nasi biegacze w stawce ponad 100 klubów lekkoatletycznych znów okazali się najlepsi. Łomżyńska ekipa pod kierunkiem trenera i prezesa klubu Andrzeja Korytkowskiego wywalczyła 3 złote medale co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

 Najpierw „złoty przykład” dała nasza uczennica LMSu Łomża Martyna Krawczyńska, która biegnąc cały czas na 2-3 miejscu i kontrolując przebieg rywalizacji piorunującym finiszem zwyciężyła na dystansie 4km. Zwycięstwo Martyny skutkowało wywalczeniem awansu na Przełajowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Prawdopodobnie jednak zrezygnujemy z tego prestiżowego startu ze względu na wcześniej zaplanowane zgrupowanie. Za zwycięstwo w biegu nasza zawodniczka otrzymała 15 punktów do współzawodnictwa „sport dzieci i młodzieży” co w stawce 60-ciu klubów pozwoliło zająć nam bardzo wysokie 7-me miejsce w kategorii juniorów.

Po startach juniorów i juniorów młodszych przyszła kolej na startu seniorów. Również i tym razem zawodnicy KS PREFBET-SONAROL stanęli na wysokości zadania i zarówno w konkurencji kobiet jak i mężczyzn wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. W klasyfikacji drużynowej na wynik składa się suma miejsc 3 najlepszych zawodników z danego klubu. Punkty przydzielane są za miejsca, im mniej punktów tym lepiej bo zwycięża drużyna która ma najmniej punktów.Te 3 złote medale sprawiły że został pobity rekord klubu w ilości zdobytych medali Mistrzostw Polski w jednym sezonie. Obecnie po ostatnich zawodach którymi były przełaje w Oleśnie licznik z medalami w sezonie 2022  zatrzymał się na liczbie 18 krążków(8zł.-8sr.-2br.) co jest  o 3  lepszym wynikiem od dotychczasowego rekordu(2020r.-15 medali).  W 12-stu tegorocznych medalach swój udział ma Andrzej Korytkowski jako trener i jego zawodnicy.

Jak mówi Andrzej Korytkowski- Mamy dwóch bardzo dobrych sponsorów tytularnych Sonarol i Prefbet którym bardzo dziękujemy za wsparcie, bo dzięki nim mogliśmy zdobyć tyle medali. Tak znakomity sezon jest też powodem kłopotów, ponieważ w naszym klubie zawodnicy finanse otrzymują za wyniki  a w szczególności za medale i teraz trzeba będzie bardzo się „nagimnastykować”, aby wyjść z tego z twarzą i jakiś sposób zdobyć środki na nagrody. Niestety nie można liczyć na Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego bo zarówno on jak  i jego ludzie nie są zainteresowani wysokimi wynikami łomżyńskich klubów w wyniku czego nie otrzymaliśmy żadnych finansów na działalność  w tym sezonie i przez to  pomimo oszczędności brakuje nam środków na końcówce tego świetnego sezonu.

Na koniec gratuluję zawodnikom postawy, waleczności i bardzo dobrych wyników a wszystkim , którzy przyczynili się do tego rekordowego roku dziękuję za pomoc. Ponowię apel, bo może jest ktoś kto chciałby wesprzeć klub lub konkretnego zawodnika to zapraszam do współpracy. Po ostatnim moim apelu dołączyli do nas OSK Mariusz Gruszfeld oraz Pogotowie Dietetyczne, którzy wsparli naszą dużą nadzieję Martynę Krawczyńską.

Teraz trochę luzu w treningach i zaczynamy przygotowania do sezonu 2023, który aby nie był gorszy od mijającego.

Wyniki :

4km U20

  1. Martyna Krawczyńska (KS PREFBET-SONAROL)
  2. Katarzyna Napiórkowska(LKS Maków Mazowiecki)
  3. Małgorzata Karpiuk(KS Podlaskie Białystok)

Drużyna Kobiet Seniorki:

  1. KS PREFBET-SONAROL 32 pkt.
  2. KS AZS AWF Kraków 40 pkt
  3. UMKS Nadir Jędrzejów 45pkt

Drużyna Mężczyzn Seniorzy:

  1. KS PREFBET-SONAROL 27 pkt.
  2. SRS Kondycja Piaseczno 51 pkt
  3. CKS Budowlani Częstochowa 52 pkt
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close