PREFBET-SONAROL Z KOLEJNYM REKORDEM

Kolejny bardzo dobry występ zaliczyli biegacze Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Tym razem trzy osoby wraz z trenerem Andrzejem Korytkowskim udały się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich  w Wałczu na miting lekkoatletyczny imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. Do idealnej dla lekkoatletów pogody dostosowali się również nasi zawodnicy. Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 1500 metrów a jej wynik 4:24,49 sek. to nowy rekord województwa podlaskiego juniorek. Poprzedni rekord z 2006 roku należał do Anny Pruszkowskiej(4:28,84sek.) z PREFBET ŚNIADOWO Łomża.  Martyna poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy aż o 30 sekund(poprzedni 4:55,30sek.) co dało jej awans w historii seniorek z naszego województwa ze 107-go na ..6-te miejsce! Wynik 4;24,49 sek. to obecnie 4-ty wynik w 20022 roku wśród juniorek na tym dystansie w Polsce.Nasza ambitna biegaczka jest posiadaczką 4 rekordów województwa: 1000,1500,2000 z przeszkodami juniorek oraz 1500 metrów z przeszkodami seniorek.  Druga z naszych biegaczek juniorka młodsza Wiktoria Grabowska zajęła trzecią lokatę w biegu na 1500 metrów z przeszkodami (5:25,96sek), natomiast Konrad Zaleski bieg na 300 metrów ukończył na 7-tym miejscu open, ale wśród młodzików zajął 2gą lokatę z rekordem życiowym 39,74sek.

Tradycyjnie zawodnicy klubu startowali również w biegach ulicznych.

W 31 Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 10km zwyciężyła  Iwona Bernardelli z czasem 34.18 min.  a Mateusz Niemczyk wywalczył 3-cią lokatę w biegu „Śliwicka Dyszka” oczywiście w miejscowości Śliwice uzyskując wynik 31,05 min.