KRAWCZYŃSKA Z NALEPSZYM WYNIKIEM W POLSCE !

Kolejny bardzo dobry wynik osiągnęła Martyna Krawczyńska(KS PREBET-SONAROL), która tym razem startując na stadionie warszawskiego AWF-u w Mitingu Młodzieżowym zmierzyła się z dystansem 1000 metrów. Podopieczna Andrzeja Korytkowskiego wygrywając bieg osiągnęła świetny rezultat 2:47,18 sek., co jest obecnie najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie w kategorii juniorek. Ten czas jest jednocześnie nowym rekordem województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej a poprzedni ustanowiony przed 16-toma laty należał również do wychowanki trenera Korytkowskiego – Anny Pruszkowskiej i wynosił 2:49,69(2006). Obecnie Martyna otwiera  tegoroczne polskie tabele rankingowe juniorek również na 1500 metrów z przeszkodami a na 2000m z przeszkodami jest 3-cia, natomiast na 800m 4-ta. Na tych samych zawodach młodzik Konrad Zalewski zajął 3-cią lokatę z czasem 1:31,59sek. Martyna jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego w  Łomży a Konrad to absolwent Szkoły Podstawowej w Kobylinie Borzymy a od 1 wrześnie również zasili szeregi LMS Łomża.

Jak zwykle zawodnicy klubu startowali również  w biegach ulicznych i górskich.

Sylwia Walczak wygrała w Bieg Ryński o puchar burmistrza miasta Ryn na dystansie 10 km. Czas naszej zawodniczki na wymagającej trasie to  41,07min.

Iwona Wicha zwyciężyła w biegu górskim Tatra Trail w Zakopanem a zawody rozegrano na dystansie 16 kilometrów  przy przewyższeniu 600 metrów.

Natomiast prosto po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie Iwona Bernardelli  wystartowała w XX Biegu św. Jakuba w Lęborku zajmując na dystansie 10km drugą lokatę z czasem 34.44min. Na tych samych zawodach Mateusz Niemczyk zajął 3-cie miejsce(31.15 min). Bieg ukończyło 329 osób.