PREFBET-SONAROL Z DZIEWIĄTYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI

Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Ewa Jagielska z czasem 2:38,01min. wywalczyła brązowy medal podczas 43 PZLA Mistrzostw Polski w Maratonie. Zawody rozegrano w Poznaniu a nasza biegaczka przez długi dystans biegła z Emilią Mazek(2:36,30min.), która ostatecznie wyprzedziła Ewę zajmując drugą lokatę. Zwyciężyła uczestniczka Mistrzostw Świata Monika Jackiewicz(2:31,15min.). Natomiast podopieczna trenera Wojciecha Kopcia czwartą zawodniczkę, którą była Beata Michałków wyprzedziła o 2 minuty i 8sekund. Ciekawostką jest to, że Ewa „zaliczyła” drugi maraton w ciągu ..miesiąca. Pod koniec września zwyciężyła w Maratonie Warszawskim (2:34,43min.).

Medal Ewy to 9-ty „krążek” Mistrzostw Polski w tym sezonie klubu w tym roku. Przed nami jeszcze 3 imprezy mistrzowskie, więc jest jeszcze szansa na dwucyfrową zdobycz medalową.

W Kole odbyły się 12 PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10km kobiet. Bardzo dobre rezultaty uzyskały dwie reprezentantki KS PREFBET-SONAROL Justyna Korytkowska i Martyna Krawczyńska. Justyna uzyskała wynik 35:34min. co pozwoliło na zajęcie 5-go miejsca, natomiast Martyna w debiucie uzyskała jak na juniorkę świetny rezultat 35:58min. Wynik Justyny Korytkowskiej jest tylko 35 sekund gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego z 2014-go roku co pokazuje, że nasza utytułowana zawodniczka po przerwie macierzyńskiej powróciła do swojej dawnej, dobrej dyspozycji. Natomiast w przypadku Martyny, marzyliśmy o złamaniu 36 minut co w tym wieku byłoby super rezultatem. Nasze zawodniczki w biegu współpracowały do 5-go kilometra(17,22), następnie Martyna oderwała się z grupą zawodników uzyskując około 50-cio metrową przewagę nad Justyną, jednak na ostatnich 2 kilometrach do głosu doszło doświadczenie i staż biegowy Justyny, która odrobiła straty i zamieniła się miejscami z koleżanką klubową. Na mecie okazało się ,że obie wygrały swoje kategorie wiekowe.

Andrzej Leończuk zwyciężył na dystansie 5km podczas 33 Biegów Papieskich, które rozegrano w Mońkach. Nasz zawodnik uzyskał czas 15minut i 22 sekundy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close