MEDALOWA PEŁNOLETNOŚĆ JUSTYNY KORYTKOWSKIEJ

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski. Tym razem nasi biegacze wywalczyli trzy medale podczas 11 Otwartych Mistrzostw Polski w Biegu na 5km- Niepodległa Piątka na Narodowym. W Warszawie na koronie Stadionu Narodowego przy fatalnej deszczowej pogodzie oraz bardzo niskiej temperaturze do rywalizacji wśród ponad tysiąca uczestników stanęło 11 zawodników łomżyńskiego klubu. Medale zdobyły drużyny kobiet i mężczyzn oraz indywidualnie Ewa Jagielska. Mistrzostwo Polski wywalczyły kobiety w składzie: Ewa Jagielska (m.3 – 16:52min.), Justyna Korytkowska (m.7 – 17:33min) i Martyna Krawczyńska(m.9 – 17:46min), natomiast vice mistrzami została drużyna mężczyzn: Przemysław Dąbrowski(m.11 – 14:49min.), Andrzej Leończuk (m.13 – 14:53 min.) oraz Piotr Łobodziński(m.16 -14:57min.). Indywidualnie najlepiej wypadła Ewa Jagielska, która po pasjonującym finiszu zdobyła brązowy medal. Dobry występ zanotował też mix w składzie Sylwia Walczak, Wiktoria Grabowska, Mateusz Niemczyk, Damian Świerdzewski i Konrad Zaleski którzy zajęli czwartą lokatę.  W tym przypadku medal nawet złoty był w zasięgu ręki, niestety w zawodach nie mogły wziąć udział Iwona Bernardelli czy też Olga Ochal. Zdobywając złoty medal w drużynie Justyna Korytkowska osiągnęła „medalową pełnoletność”, ponieważ zdobyła swój 18-ty medal Mistrzostw Polski.  W Lekkiej atletyce jest to największa ilość „krążków” z Mistrzostw Polski w historii ziemi łomżyńskiej, chociaż po pietach depczą jej inni zawodnicy z KS PREFBET-SONAROL: Martyna Krawczyńska(16), Piotr Dąbrowski (16), Przemysław Dąbrowski(15) czy Ewa Jagielska(14). Szczególnie duże perspektywy są przed prawie 19-to letnią Krawczyńską, która biegając różne dystanse ma duże możliwości poprawy zdobyczy medalowych. Tez 3 medale są kolejnymi tj. 10,11, i 12 „krążkiem” w tym roku zdobytym przez naszych biegaczy. Przed zawodnikami jeszcze tylko Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i bardzo udany sezon 2023 będzie można zakończyć.