DUBLET NA IBIZIE

Studentki pierwszego roku Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska i Justyna Korytkowska (obie KS PREFBET-SONAROL) zwyciężyły w 40 edycji Milla Urbana Isla de Ibiza. Bieg rozegrano w Sant Antonio na hiszpańskiej Ibizie a dystans jednej mili(1609m) najszybciej pokonała Martyna (5:08), tuż za nią na drugiej pozycji finiszowała Justyna(5:09). Bieg był rozgrywany w wolnym tempie a sprawa zwycięstwa rozegrała się na ostatnim okrążeniu po bardzo mocnym finiszu. Zwycięstwo Martyny Krawczyńskiej jest jej drugą wygraną na Ibizie, gdyż w roku ubiegłym również uplasowała się na pierwszym stopniu podium. Nasze zawodniczki wzięły udział w biegu na zaproszenie organizatora, który w ramach startu zapewnił im tygodniowy pobyt.

Tymczasem nasi zawodnicy, którzy startowali w Polsce też osiągnęli dobre wyniki.                             Mateusz Niemczyk zajął druga lokatę podczas Biegu Kociewskiego rozegranego w Starogardzie Gdańskim a dystans 10km pokonał w czasie 31:07min.

Andrzej Leończuk wywalczył piąte miejsce podczas 32 Półmaratonu Augustowskiego uzyskując czas  1:10,46