PRACOWITY WEEKEND LEKKOATLETÓW

Pracowicie długi majowy weekend spędzili lekkoatleci Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża, którzy wzięli udział w 4 imprezach, zajmując wysokie lokaty.

1 maja Andrzej Leończuk zwyciężył w Filipowskim Biegu Jaćwinga rozegranym na dystansie 12,5 km którego gospodarzem i organizatorem był  Filipów leżący w Dolinie Rospudy. Startowało 100 osób.

W Białymstoku podczas 34 Mitingu Solidarności z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja  zwycięstwa odnieśli Piotr Dąbrowski na 1000 metrów(2:31,40sek.) i Maciej Skarżyński na 400m(54,57sek.) a Aleksander Banach w kategorii U16 rekordem życiowym 5.74m wywalczył drugą lokatę.

4 maja nasz eksportowy biegacz po schodach Piotr Łobodziński podczas III Mistrzostw Świata w Towerruning w Tajpej na Tajwanie zajął 4 lokatę. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze Mistrzostwa Świata wygrał nasz zawodnik.

5 maj to I Podlaski Miting Olimpijski, zawody klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej w których udział wzięło pięcioro naszych zawodników, którzy wywalczyli 4 miejsca na podium. W biegu na 5000m metrów w nowym rekordem życiowym druga była Martyna Krawczyńska (16:43,67sek.) a trzecia Justyna Korytkowska (17:05,89sek.). W biegu U14 na 600 metrów drugi przybiegł Jakub Wilczewski(1:43,96 sek.), natomiast Piotr Dąbrowski na dystansie jednego okrążenia uzyskał czas 49,69sek. co pozwoliło stanąć na trzecim stopniu podium. W tym samym biegu junior młodszy Konrad Zaleski uzyskał 54,22sek.