MEDALE MŁODYCH LEKKOATLETÓW

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi lekkoatleci z klubów PREFBET-SONAROL i PREFBET ŚNIADOWO Łomża podczas Podlaskich Wojewódzkich zawodów LDK 2024. W większości zaczynający przygodę z lekką atletyką zawodnicy kategorii U16 i U14 zdobyli 9 medali. Złoty medal zdobył debiutujący na 1000 metrów z przeszkodami Dawid Kalinowski (3:07,57sek.). Po dwa medale zdobyli: Gniazdowska Lena(U14) 2 x druga na 100m(14,24sek.) i 300m(48,07sek.), Lidia Pawelczyk(U14) druga w skoku w dal(4.42) i trzecia na 300m (48,09sek.) oraz Aleksander Banach(U16) drugi w skoku wzwyż(173cm) i trzeci w dal(5.50). Szczególnie występ Olka był ciekawy ponieważ skok wzwyż był jego debiutem a w skoku w dal miejsce na podium wywalczył dopiero w ostatnim skoku wyprzedzając rywala o 1 centymetr… Pozostałe 2 medale wywalczyli w biegu na 300metrów: Szczubełek Adrian (U16) – 43,76 sek. oraz Jakub Wilczewski(U14)-45,56 sek. Wszyscy medaliści są zawodnikami KS PREFBET-SONAROL.

Wyniki  zawodników PREFBET-SONAROL Łomża:

Zduńczyk Lidia(U16)300m-48,42sek.

Bączek Lena(U16)300m- 51,93 sek.

Dmochowska Adrianna(U14)300m- 51,52 sek.

Kraszewska Gabriela(U14)1000m- 3:49,84 sek.

Charubin Aleksandra(U16)100m- 14,76 sek.

Kosewicz Maja(U16)100- 14,95sek.

Dmochowska Adrianna(U14)100- 15,03sek.

Biedrzycka Magdalena(U14)100- 15,71 sek.