MARTYNA I WIKTORIA Z KOLEJNYMI REKORDAMI

Kolejny świetny start zanotowała Martyna Krawczyńska, która w Susku Starym koło Ostrołęki podczas VIII Biegu Pamięci Marynarzy I Ułanów Poległych w 1920 roku debiutując na dystansie 10km zajęła trzecie miejsce uzyskując  bardzo dobry czas 37 minut i 31 sekund. Jest to  nowym rekord województwa podlaskiego w kategorii juniorek(U20) poprawionym o 7 sekund. Należy podkreślić, iż to już 6ty rekord naszego województwa w tym roku ustanowiony przez Martynę.W tym samym biegu juniorka młodsza Wiktora Grabowska również poprawiła najlepszy wynik w historii naszego województwa w swojej kategorii aż o 1 minutę i 11 sekund. Czas Wiktorii 42.44min dał jej 7mą lokatę w rywalizacji z dużo starszymi rywalkami. Oprócz naszych wymienionych zawodniczek 5tą lokatę wywalczyła Sylwia Walczak uzyskując rekord życiowy 39.39min. Dobre czasy naszych biegaczek wspartych juniorem młodszym Sierhiejem Lisniczenko(43.11min.) przełożyły się też na sukces drużynowy, ponieważ ekipa PREFBET-SONAROL zajęła wysokie 4 miejsce w tej klasyfikacji.  Cała trójka naszych pań oraz Sierhej trenują pod opieką Trenera Andrzeja Korytkowskiego a  Martyna Krawczyńska i Wiktoria Grabowska i Sierchej Lisniczenko są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Oprócz sukcesu W Susku Starym wypada podać jeszcze wynik niezmordowanego Mateusza Niemczyka, który zwyciężył na trasie przełajowej w XXXII Oskich Biegach-Leśna Zadyszka na dystansie 10 kilometrów.