KS PREFBET-SONAROL STARTOWAŁ W SIEDMIU IMPREZACH

W kilku miastach Polski w ostatnim tygodniu i to z dobrym skutkiem startowali zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL.

Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej kolejne dwie osoby uzyskały minima na Mistrzostwa Polski. W biegu na 400m Igor Duchnowski zajął drugą lokatę (49.30), Bartosz Jurak był trzeci(49,68) a Piotr Dąbrowski czwarty(50.14). Pierwszych dwóch sprinterów uzyskało minima na Mistrzostwa Polski Juniorów i dołączyło do Dąbrowskiego, który również uzyskał takie minimum przed tygodniem. Na tych samych zawodach swoje konkurencje wygrali Beata Trzonkowska (dysk-50.04metrów) i Dawid Likwiarz(800-1:55,21 sek.) a trzeci był Paweł Dąbrowski(100-11.20 sek.). Również trzecia była Karolina Dzwonkowska (2000prz.-7:39.64) a tuż za podium przybiegła Wiktoria Grabowska (800-2:20.00 r.żyć)

Również w Warszawie Bieg Monte Cassino wygrała Monika Nawrat. Bieg rozegrano koło Centrum Olimpijskiego i miał na celu upamiętnienie jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Zawody odbyły się na dystansie 5km a udział wzięło w nim 50 osób.

Kolejnym startem tej samej zawodniczki była wygrana w Botanicznej Piątce, którą rozegrano w Powsinie a udział w nie wzięło 250 osób.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U-20 i U-18 odbyły się w Łomży. Na tych zawodach nasi zawodnicy zdobyli 12 medali z czego aż 11 uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego. Po dwa medale wywalczyli: Martyna Krawczyńska(1m. 400-58,59 m i 2m. 200-26,95),Paweł Dąbrowski(1m. 100-11.16 r.żyć i 2m. 200-22.82) oraz Piotr Dąbrowski(1m. 200-22,69 i 3m. 100-11,31). Kolejne medale zdobyli: Dawid Wołyniec(1m. Oszczep 700g-48,29 r. żyć. i minimum na MP U-18), Karolina Dzwonkowska  (1m. 2000prz-8.13,22), Bartosz Jurak (2m. 800-1:58,05) , Bartłomiej Folga(2m. 400-53,69),Dominika Łapszys(3m. wzwyż-155) i Wiktoria Grabowska(3m. 200-27,56). Jednak dla naszego klubu najważniejszy był konkurs rzutu dyskiem, który wygrała Beata Trzonkowska i po raz pierwszy w karierze przekroczyła 50 metrów! (50,67m)

Finał Wojewódzki LDK w Białymstoku to podwójne zwycięstwa młodzika Bartosza Rogińskiego na 100m-12.00 i 300-38,57- rekord życiowy.

Bielsko-Biała gościła studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski. Dwukrotnie studenci PWSIiP Łomża Przemysław Łyskawy(trójskok-14,21m) i Rafał Pogorzelski (1500- 3:59,26)otarli się o podium zajmując czwarte lokaty, dodatkowo Rafał zajął ósmą lokatę na 3000m-8:45,47. W przypadku Rafała oba wyniki dały mu wygrane swoich serii biegowych.

W Gdańsku podczas memoriału Żylewicza Sandra Michalak zajęła 9 miejsce w biegu na 3000m-9:44,81 co nie jest zapewne jej szczytem możliwości, ale zawodniczka była 6 dni po zjeździe z obozu w Zakopanem i miała prawo mieć kryzys.

W sumie w tym tygodniu nasi zawodnicy wywalczyli 21 miejsc na podium.

W następnym tygodniu kolejne starty miejmy nadzieję, że też z dobrym skutkiem.