KRAWCZYŃSKA Z TRZEMA MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI ! !

Podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, Martyna Krawczyńska podczas Halowych Mistrzostw Polski  w Toruniu zdobyła trzy  medale w kategorii U23, po jednym z każdego koloru. Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL w sobotę w trzecim, ostatnim biegu eliminacyjnym na 800 metrów open zajęła 3 lokatę (ogólnie 11 miejsce) . Mając przegląd wyników swoich młodzieżowych  rywalek mogła pozwolić sobie na całkowicie kontrolowany bieg  w kategorii U23 a wynik 2:09,93sek. dał jej 2 lokatę i srebrny „krążek”. Naszym celem był medal U23, ale bez…awansu do finału open, ponieważ wiązałoby się to z brakiem możliwości startu na 1500m(tego samego dnia) oraz  rezygnacja z niedzielnego  biegu na 3000m, gdyż finał 800m open był na 2 godziny przed „trójką”. Na szczęście Martyna wykonała wszystkie moje zalecenia oraz taktykę  i wszystko ułożyło się idealnie z moim misternym planem…

Tego samego dnia po 8-miu godzinach późnym wieczorem odbył się bieg finałowy na 1500 metrów. Nasza zawodniczka wypadła znakomicie, pomimo popełnienia kilku poważnych błędów zajęła 4 lokatę open oraz zwyciężyła w kategorii U23 zdobywając swój drugi medal na tej imprezie, tym razem złoty. Do 1000 metrów bieg był rozgrywany w bardzo wolnym tempie co ze względu na poranny start na 800m był nam bardzo na rękę. Czas Martyny to 4:30,49 sek.

Mając na uwadze bardzo dobre przygotowania do sezonu halowego i to ,że biegi na 800 i 1500m nie kosztowały naszej zawodniczki zbyt wiele sił postanowiliśmy ,że niedzielny bieg na 3000m będzie z jej udziałem .Celem w tym przypadku również było zdobycie medalu .

Martyna zadanie wykonała zdobywając brakujący do kolekcji trzeci, tym razem brązowy medal w kategorii U23. A jej czas to 9:47,16 sek..

Ze względów organizacyjnych Halowe Mistrzostwa Polski odbywają się razem dla seniorów i młodzieżowców  a do kolejności  w klasyfikacji U23 wyciągane są wyniki na podstawie rezultatów z całej konkurencji.

Martyna Krawczyńska to studentka I roku wychowania fizycznego na Akademii Łomżyńskiej, w tym roku zadebiutowała w kategorii U23, więc przed nią jeszcze 2 lata jako młodzieżowiec. Mamy więc nadzieję, że jeszcze powalczy o medale w następnych latach. Nasza sympatyczna biegaczka to absolwentka Szkoły Podstawowej w  Nurze i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży do tej pory zdobyła 20 medali Mistrzostw Polski, ustanowiła 4 rekordy naszego kraju i 3 razy wystąpiła w reprezentacji  Polski (w tym 7 miejsce na Mistrzostwach Europy U20 Jerozolima 2023). Popularna „Tija” za  2022 i 2023 rok w Łomżyńskim Laurze Sportowym została Sportowcem roku. W 2023 roku była stypendystką programu wybiegaj w przyszłość. Powołano ją do  Kadry Narodowej i obecnie jest jedną z najlepszych lekkoatletek młodego pokolenia w Polsce jak i też dużą nadzieją Łomży na występ w Igrzyskach Olimpijskich(np. 2028 Los Angeles), ale to melodia przyszłości.

Andrzej Korytkowski-Muszę przyznać, że w 25-letniej pracy trenerskiej  nigdy nie zdarzyło mi się, aby zawodnik naszego klubu zdobył 3 medale Mistrzostw Polski w indywidualnych konkurencjach wytrzymałościowych na jednej imprezie. Martyna to klasa sama w sobie. Chciałbym też bardzo podziękować sponsorowi Martyny,Panu Mariuszowi Gruszfeld za pomoc w opłaceniu zgrupowania wysokogórskiego w Kenii, dzięki czemu na pewno wyniki były tez dużo lepsze.

Na tych samych zawodach drugi zawodnik Andrzeja Korytkowskiego sprinter Piotr Dąbrowski w sobotę w kategorii U23 był 7-my na 400 metrów(48,95sek.) a w niedzielę na 200 metrów zajął wśród młodzieżowców 4 lokatę przegrywając medal o zaledwie 0,07sek. Trochę szkoda tej szansy, ale czas Piotrka 22,34sek to i tak jest jego „życiówka” na hali i bardzo dobre miejsce.

Kolejna zawodniczka startująca w kategorii open to Monika Dubiella, która w tym roku dołączyła do naszego klubu. Monika biegała na dystansie 3000 metrów i z czasem 9:48,85  zajęła 10-te   miejsce.

W hiszpańskiej Sevilli Iwona Bernardelli podczas Maratonu uzyskała czas 2:30,34 min zajmując 31 miejsce a debiutujący na tym dystansie Piotr Łobodziński z powodu kontuzji nie ukończył.

Andrzej Leończuk zwyciężył w Choroszczy na dystansie 10km w biegu z okazji rocznicy wyzwolenia miasta

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close