ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA (W HISTORII)

Udane starty w miniony weekend zanotowali zawodnicy KS PREFBET-SONAROL Łomża którzy, wzięli udział w zawodach w Spale i Wrocławiu. W sobotę w Spale podczas zawodów kontrolnych PZLA troje naszych zawodników sprawdziło swoją formę przed Halowymi Mistrzostwami Polski które, za tydzień odbędą się w Toruniu. Piotr Dąbrowski w pierwszym starcie w tym sezonie uzyskał wynik 49.04 sek. na 400m co pozwoliło uplasować się na 8 pozycji, natomiast Monika Dubiella w biegu na 1500m była 5 z czasem 4:28:65 sek.. Rewelacyjnie spisała się natomiast studentka Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska, która zwyciężyła w swojej serii na 800m uzyskując czas 2:06,33 sek. Wynik który uzyskała Martyna jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki, jaki na tym dystansie w hali uzyskała dwudziestolatka. Szybciej od naszej zawodniczki pobiegły tylko Sofia Ennaoui i Aleksandra Dereń. Wynik ten jest również najlepszym rezultatem w kategorii U23 w Polsce w tym sezonie. Cała trójka zawodników jest po ukończonych zgrupowaniach sportowych i miejmy nadzieję że ich forma będzie tylko zwyżkowała.

Natomiast w sobotę i niedzielę w Halowych Mistrzostwach do lat 18, które rozgrywane były we Wrocławiu bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Zaleski uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Nasz zawodnik, który jechał na mistrzostwa z 14 rezultatem, podczas sobotnich eliminacji ustanowił nowy rekord życiowy dzięki temu awansował do finału B z 12, ostatnim wynikiem… Jednak podopieczny Andrzeja Korytkowskiego awansem o 2 lokaty się nie zadowolił i w niedzielę podczas finału B po dobrym starcie odważnie objął prowadzenie, którego pomimo nacisku rywali nie oddał do samego końca. Ostatecznie kończąc Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 na 7 miejscu poprawiając się, aż o 7 lokat. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close