DŁUGIE BIEGANIE W USTCE

Podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów, które w minioną sobotę rozegrano w Ustce udany start zanotowali długodystansowcy  Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża. W imprezie wśród 80-ciu uczestników nasz klub reprezentowało siedmioro biegaczy. Najlepiej wypadła Martyna Krawczyńska, która w kategorii U23 zajęła 4 lokatę z nowym rekordem życiowym 35:12,04sek. Ta sama zawodniczka w kategorii seniorów wywalczyła 8-ą lokatę. W tym samym biegu 7-ma była Iwona Bernardelli (34:15,31sek.) a 10-ta Justyna Korytkowska(35:43,73sek.) . Zawodniczki drużynowo zajęły drugą lokatę ze średnią 35:03,69sek. Zawsze taki wynik dawał zwycięstwo, jednak nie ty razem. Nasze biegaczki pierwsze miejsce przegrały z AZS UMCS Lublin o zaledwie 0,02sek.,czyli około …..10 centymetrów, co na dystansie 10 000 metrów przy 3 osobach jest różnicą wręcz nie zauważalną.

W kategorii mężczyzn nasi zawodnicy w składzie: Przemysław Dąbrowski(9m-30:28,57sek), Mateusz Niemczyk(16m.-30:58,50sek.), Adrian Przybyła(17m-31:04,50sek.) i zwycięzca pierwszej serii Damian Świerdzewski(20m-31:40,86sek.) pewnie zwyciężyli przed zespołem GKS Cartusia Kartuzy wyprzedzając rywali o 2:01,98sek.