REKORD POLSKI MARTYNY KRAWCZYŃSKIEJ Z KS PREFBET-SONAROL

Kolejny sportowy „skalp” zdobyła Martyna Krawczyńska, zawodniczka trenera Andrzeja Korytkowskiego. Tym razem biegaczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL podczas mitingu na warszawskim AWF-ie ustanowiła nowy Rekord Polski Juniorek w biegu na 1500 metrów z przeszkodami. Nasza zawodniczka poprawiła poprzedni najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki  w tej kategorii o 1,06sek. Czas nowego Rekordu Polski uzyskany przez Martynę to 4:42,96sek. Poprzedni rekord należał do Urszuli Nęckiej(Płomień Sosnowiec – 4:44,02sek.) i był ustanowiony 21 lat temu tj. w 2002 roku. Oczywiście Martyna zwyciężyła w biegu, który nie obył się bez błędów, ale to tym bardziej cieszy ,że pomimo tego jest tak świetny wynik. Na tych samych zawodach w biegu na 100 metrów zadebiutował na otwartym stadionie młodzieżowiec Dawid Boć, który zajął trzecie miejsce z dobrym wynikiem-10.87. Ciekawostką jest,że Dawid mieszka i pracuje na stałe w ..Islandii a obecnie przyleciał na dwa starty do Polski. Dawid zaczę trenować biegi dopiero od jesieni minionego roku… Natomiast junior młodszy Konrad Zaleski poprawił o 7 sekund rekord życiowy na 1500m(4:12,91sek.)

Justyna Korytkowska zwyciężyła w biegu o nazwie 12-ta Siemiatycka Dycha Wieczorna.

Piotr Łobodziński w ubiegłym tygodniu zwyciężył w biegu górskim  na dystansie 30 kilometrów z przewyższeniami 800 metrów w miejscowości Solan(Czechy) a wczoraj wywalczył trzecia lokatę w Sichlańskiej Piętnastce(przewyższenie 600m).