MARTYNA KRAWCZYŃSKA NIE ZWALNIA TEMPA.INNI TEŻ DOBRZE

Kolejny znakomity start ma za sobą reprezentantka  Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Martyna Krawczyńska. Podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, tym razem na memoriale płk. Wiesława Kiryka rozegranym w Oleśnicy zadebiutowała na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Biegnąc ze starszymi zawodniczkami zajęła szóste miejsce w międzynarodowej obsadzie (oprócz Polek biegły 2 Brytyjki i Czeszka). Martyna uzyskała wynik 10:17,39sek. co w kategorii U20 jest piątym rezultatem historii polskiej lekkiej atletyki, czwartym w tym sezonie wynikiem w Europie, najlepszym rezultatem w tym roku w Polsce oraz rekordem województwa Podlaskiego w kategoriach U20 i U23. Przede wszystkim jednak jest to wypełnienie minimum(10:35.00sek.) na Mistrzostwa Europy U20 w Jerozolimie(7-10.08.2023). Obecnie Nasza biegaczka ma minima na tę imprezę na 5000m i 3000m z przeszkodami.  Andrzej Korytkowski- Wynik bardzo cieszy, chociaż troszkę mi szkoda, że moja zawodniczka nie osiągnęła wyniku 10:15.00sek.( a na pewno było ją stać na to) bo jest to klasa mistrzowska a takiej o ile się nie mylę to nikt w Łomży w lekkiej atletyce w tym wieku nie osiągnął, ale sezon trwa i kto wie, może się to jeszcze uda. Na tych samych zawodach coraz lepiej sobie poczynająca  po przerwie  macierzyńskiej i chorobie Justyna Korytkowska, w biegu na 5000 metrów zajęła szóste miejsce z czasem 17:19,72 sek.

W Warszawie podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej nasz nowy zawodnik na co dzień trenujący w Islandii Dawid Boć w biegu na 100 metrów zajął szóstą lokatę i uzyskał minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 10.79sek.(min. 10.80)

W miejscowości Wydminy na Mazurach Andrzej Leończuk zwyciężył w Mocnej Piątce z czasem 15.24 sek.

Piotr Łobodziński w Innsbrucku na Mistrzostwach Świata w biegach Górskich zajął 47 miejsce w biegu pod górę oraz 44 w biegu góra-dół. Polacy drużynowo wywalczyli odpowiednio 14 i 9 miejsce.

Na wojewódzkich eliminacjach Nadzieje Olimpijskie(11 i 10 lat) znakomicie wypadły dwie startujące tam dziewczęta z KS PREFBET-SONAROL(Lidia Pawelczyk) i LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża(Alicja Reska). Zawody składały się z dwuboju tj bieg i konkurencja techniczna. Lidia Pawelczyk zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 4.31 oraz na 300 metrów(48.64sek.) gromadząc w sunie 161punktów co było najlepszym wynikiem całych zawodów we wszystkich konkurencjach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Jak dobry jest to wynik niech świadczy fakt, że drugą zawodniczkę wyprzedziła o ..50 pkt! Alicja Reska zwyciężyła na 300metrów(55,06sek.) oraz zajęła czwartą lokatę w rzucie piłeczka palantową 22,5m zajmując czwartą lokatę. Po zliczeniu punktów za obie konkurencje dało to jej trzecia lokatę w dwuboju. Na zawody do Torunia, które odbędą się na początku września awans automatyczny uzyskały pierwsze dwie osoby z każdego bloku. 4 osoby wyznacza województwo i w tym przypadku mam nadzieję, że znajdzie się w tam Ala. Opiekunem w szkole Lidki jest pan Marcin Fabiszewski a w klubie obie zawodniczki są prowadzone przez Justynę i Andrzeja Korytkowskich.