PREFBET-SONAROL NAJLEPSZY W POLSCE !!

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski  biegu na 5km, który został rozegrany na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Biegacze klubu prowadzonego przez trenera i prezesa Andrzeja Korytkowskiego okazali się prawdziwymi „królami polowania” zdobywając, aż 4 medale( w tym 3 złote). Kolejne kluby w klasyfikacji medalowej wywalczyły tylko po 1 medalu. Na dorobek medalowy naszej ekipy złożyły się 3 złote „krążki” wywalczone przez drużyny kobiet, mężczyzn i w mixie oraz indywidualnie srebrny  Ewy Jagielskiej . Do klasyfikacji zarówno kobiet jak i mężczyzn był sumowany czas  3 najlepszych zawodników klubu , natomiast w mixie  2 kobiet i 2 mężczyzn , pod warunkiem, że nie byli w drużynie, które zdobyły medal. Oprócz wymienionej Jagielskiej na wyróżnienie zasługują Przemysłąw Dąbrowski i  powracająca po przerwie macierzyńskiej Justyna Korytkowska , która po wykonaniu zaledwie kilku treningów pod kątem  tego startu pobiegła dobry wynik(18:47min.). Jednak największą niespodziankę po raz kolejny zrobiła niespełna 18-toletnia juniorka Martyna Krawczyńska, która uzyskała świetny wynik 16:48min i  aż o 58 sekund poprawiła kolejny rekord województwa podlaskiego juniorek (ma już ich 9) pokonując przy okazji wiele utytułowanych seniorek .                   Do zawodów Niepodległa 5 w której ramach rozegrano otwarte Mistrzostwa Polski w biegu na 5km zgłosiło się 1500 biegaczy z całego kraju, którzy byli podzieleni na 10 serii.

Dzięki tym czterem miejscom na podium Klub Sportowy PREFBET-SONAROL zgromadził już w tym roku 15 medali Mistrzostw Polski co jest wyrównaniem najlepszego wyniku medalowego z sezonu 2020 roku. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski w przełajach, więc kto wie może jeszcze uda się poprawić rekord?

Oprócz Mistrzostw Polski nasi zawodnicy w ostatnim czasie startowali też w innych biegach ulicznych. Monika Bytner-Kwiatkowska była czwarta na 20km w biegu  towarzyszącemu maratonowi  we francuskiej Nicei,  a prosto po powrocie do Warszawy zajęła drugie miejsce w Biegu 5 mil dzielnicy Włochy. Natomiast Monika Nawrat zwyciężyła w półmaratonie Ostrowskim(Ostrów Maz.) ,Iwona Bernardelii była trzecia a Sylwia walczak 9ta w Biegu Warciańskim w Kole na dystansie 10km

Wyniki  Mistrzostw Polski :

Kobiety

1. KS PREFBET SONAROL       50:11min.  (Jagielska, Krawczyńska, Ochal )
  2. NADIR Jędrzejów                  55:11min.
  3. AZS AWF Warszawa             58:24min.

Mężczyźni

1. Ks PREFBET-SONAROL       44:31min. (Dąbrowski P.,Świerdzewski D. NiemczyK M.)
  2. SRS Piaseczno                        45:45min.
  3. AZS UMCS                               47:05min.

MIX

1. KS PREFBET-SONAROL          1:07,56 min.(Bernardelli I.,Korytkowska J, Ochal P, Mateusiak R.)
  2. Aktywna Pszczyna                    1:08,10min.
  3. MKS AGROS Chełm                  1:12,37min.