ŁOBODZIŃSKI ZWYCIĘŻA W SZANGHAJU

Wielce utytułowany zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Piotr Łobodziński specjalizujący się w towerruningu, czyli biegu po schodach odniósł kolejny spektakularny sukces. Nasz zawodnik zwyciężył w finale Towerrunning Tour (Puchar Świata), które rozegrano w Szanghaju(Chiny) a zawodnicy wbiegający na trzeci pod względem wysokości budynek na Świecie – Shanghai Tower mieli do pokonania 119 pięter składające się z 3398 schodów… Biegacz łomżyńskiego klubu „wdrapał się” na szczyt jako pierwszy w czasie 18 minut i 4 sekundy pokonując zdobywcę Pucharu Świata Malezyjczyka Wai Ching Soh’a o 12 sekund oraz legendę tego sportu Australijczyka Marka Bourne’a o 27 sekund. Piotr, który nie zakwalifikował się do finału ze względu na zbyt małą liczbę startów (4) bo do końcowej punktacji liczyło się osiem najlepszych startów, otrzymał od organizatorów dziką kartę i zwycięstwem  spłacił kredyt zaufania.

W poprzednich latach Łobodziński dwa razy został  Mistrzem Świata i sześciokrotnie zdobył Puchar Świata w Towerruning oraz wywalczył 13-cie medali Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Ponadto wielokrotnie zdobywał medale w biegach górskich oraz przeszkodowych.