200 MEDALI KS PREFBET-SONAROL I KRAWCZYŃSKIA NA MISTRZOSTWACH EUROPY!!

Podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które rozegrano w Drzonkowie koło Zielonej Góry, zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL wywalczyli 200-u setny medal Mistrzostw Polski w swojej24 letniej  historii ! Ogólnie na tych zawodach nasi biegacze zdobyli 4 medale: 3 srebrne i 1 brązowy.  Najpierw utalentowana i wszechstronna Martyna Krawczyńska po pasjonującej walce wywalczyła drugie miejsce przegrywając ze zwyciężczynią o niecałe 3 sekundy na dystansie 5-ciu kilometrów. Wyrównana walka i bardzo wysoki poziom pierwszych dwóch zawodniczek poskutkował powołaniem do reprezentacji Polski na Przełajowe Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Brukseli(10.12.2023). Kolejne dwa medale dołożyły seniorki. Przygotowująca się do maratonu w Valencji Iwona Bernardelli zdobyła medal srebrny na dystansie 9 kilometrów, co było 199 ”krążkiem” w historii klubu (najpierw LŁKS PREFBET ŚNIADOWO” Łomża a obecnie KS PREFBET-SONAROL). Po zdobyciu medalu przez Iwonę czekaliśmy już tylko, która z naszych zawodniczek przekroczy metę jako trzecia nasza reprezentantka i będzie tę osobą, która „wniesie” 200-setny medal Mistrzostw Polski na linię mety. Jakże fajnie się złożyło, że zaszczyt ten przypadł w udziale Justynie Korytkowskiej, żonie trenera Andrzeja Korytkowskiego, jednej z najlepszych naszych zawodniczek w historii klubu, która tym sposobem zdobyła swój 19-ty medal  MP. Trzecią  setkę medali wywalczoną przez PREFBET-SONAROL rozpoczęła drużyna męska, która w dramatycznych okolicznościach wyszarpała 3-cie miejsce. Bardzo mało brakowała, aby nie było medali drużyny mężczyzn oraz 19-go medalu Justyny, ponieważ na stronie organizatora  już po zamknięciu list na dobę przed startem pojawiła się informacja dotycząca punktacji drużyn, że biegi na 4km seniorów i U23 są wspólne i liczą się jako 1 bieg, natomiast biegi U23 na 7km i seniorów na 9km są liczone oddzielnie dla tych dwóch kategorii. W związku z tym zdecydowanie lepiej opłacało się startować dla drużyny na długim dystansie a większość naszych zawodników była zgłoszona na 4km. Już na weryfikacji zmieniliśmy dystans z 4 na 9km Przemkowi Dąbrowskiemu, Piotrowi Łobodzińskiemu i Justynie Korytkowskiej co kosztowało nas 1500złotych kary, ale okazało się strzałem w 10-tkę. Chłopcy w składzie :Dąbrowski Przemysław(6), Łobodziński Piotr(7), Niemczyk Mateusz(11) i Świerdzewski Damian(17) zajęli trzecią lokatę przegrywając z Optimą Radom o 1 punkt i wyprzedzając następne ekipy o zaledwie 1,2 i 3 punkty! Historia 19-go medalu Justyny Korytkowskiej z kolei jest taka, że na 1-szym kilometrze doznała urazu łydki i walcząc z bólem dobiegła do mety na szóstym miejscu nie dając jednak  z siebie wszystkiego, bo miała dużą przewagę nad następnymi biegaczkami i nie było takiej potrzeby. Biegając na 4km musiałaby  biec dużo mocniej albo zejść na skutek bólu z trasy co biorąc pod uwagę poważny uraz skończyłoby się bardzo źle. Nasze kobiety zdobyły srebro w składzie: Iwona Bernardelli(2) Justyna Korytkowska(6), Ewa Jagielska(9), Sylwia Walczak(10) i Magdalena Kraszpulska(11). Do pierwszego KS Podlasie Białystok straciliśmy 6 punktów a trzecie KS AZS AWF Kraków wyprzedziliśmy o 20 punktów.

Powoli kończymy sezon, który pomimo licznych problemów okazał się świetny bo zdobyliśmy 16 medali Mistrzostw Polski co jest naszym drugim wynikiem w historii a dodatkowo Martyna Krawczyńska pobiła 3 rekordy Polski i wystąpiła 2 razy w reprezentacji kraju (a grudniowe Mistrzostwa Europy przed nią..) wygrywając mecz i zajmując VII miejsce na ME U20…Uff jest tego trochę.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close