ŁOBODZIŃSKI DEBIUTUJE NA SETKĘ…

Bardzo okazale wypadł debiut Piotra Łobodzińskiego w biegach Ultra. Zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL podczas rozegranego w Krynicy Europejskiego Festiwalu Biegowego na dystansie 100 kilometrów wywalczył drugą lokatę. Najdłuższym jak do tej pory dystansem na zawodach jaki pokonał Piotr było 33km. Tym razem najlepszy na Świecie biegacz po schodach podjął nowe wyzwanie i stanął na starcie górskiej 100 kilometrowej trasie wokół Krynicy. Łobodziński, który nie miał doświadczenia w biegach ultra bardzo dobrze zniósł cały bieg i ukończył zawody w 9 godzin i 46 minut. Naszego biegacza o 12 minut wyprzedził zawodnik światowej czołówki biegów ultra- Hawks Hayden (USA) a trzecią lokatę ze stratą 6 minut do Łobodzińskiego wywalczył Czech Cauidis Marek. Jak relacjonuje Piotr Łobodziński z Amerykaninem biegł do około 50-tego kilometra, następnie rywal powoli zaczął zwiększać przewagę. Nasz zawodnik jest bardzo zadowolony z debiutu bo myślał, że będzie dużo ciężej, jedynie czego zabrakło to pobytu w górach przed tym startem.

Jak zwykle przy tak dużym klubie to nie jedyny sukces w ten weekend.                                      W V Biegu O Złotą Podkowę Kasztanki w Sulejówku na starcie stanęło 212 osób w tym 82 kobiety. I miejsce wśród kobiet oraz IV Open zajęła Ewa Jagielska dla której to było drugie zwycięstwo  w ostatnich dniach.

Mateusz Niemczyk zwyciężył na dystansie 10km podczas VIII Biegu o Złotą Górę w Kartuzach.

Monika Nawrat podczas półmaratonu rozegranego w Pile w kategorii open kobiet zajęła 6-tą lokatę, natomiast podczas tych zawodów odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w których nasza biegaczka zwyciężyła(1:26,56).

Kolejna impreza w której wzięliśmy udział to zawody lekkoatletyczne imienia Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie, gdzie na trzech naszych reprezentantów dwoje osiągnęło rekory życiowe. Szczególnie duży skok wynikowy zrobiła juniorka młodsza Wiktora Grabowska, która w biegu na 400 metrów poprawiła się aż o 2,48sek. osiągając dobry wynik 58,72sek. Również o rekord życiowy postarał się młodzik Bartosz Rogiński w biegu na 200m(23.54sek) a na tym samy dystansie Bartosz Jurak osiągnął czas 23,22sek.