LEKKOATLECI W PEŁNI SEZONU

Kilka bardzo udanych startów mają za sobą lekkoatleci Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża. W miniony weekend podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego U16 nasi zawodnicy zdobyli 6 medali (4 złote i 2 brązowe). Najlepiej wypadł Aleksander Banach, który zwyciężył w skoku w dal(6.28m) oraz w wieloskoku(12.50m), wyniki te na obecną chwilę odpowiednio są 7-mym i 4-tym rezultatem w kategorii U16 w Polsce. Jednocześnie oba wyniki są minimami do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się w Białymstoku(21-22.09.2024). Pozostałe medale zdobyli Bujno Mateusz, złoto na 300 metrów (38,29sek), Bańkowski Jakub również zwyciężył na 300m przez płotki (44.62sek.), natomiast na trzecim stopniu podium stanęli : Kamil Owsianko-Jachimski 600 metrów (1:35,83sek.) oraz Dawid Kalinowski w biegu na 1000 metrów(2:53,57sek.). Na uwagę zasługuje Łucja Baczewska debiutująca w skoku w dal na 4-tym miejscu(4.29m). Oprócz mistrzostw młodzików  rozegrano również miting lekkoatletyczny w którym kilka bardzo ciekawych wyników osiągnęli nasi zawodnicy. Młodzieżowiec Piotr Dąbrowski zwyciężył na 100m(11.00) i 300m(34.30sek.), a Wiktoria Stefańska na 400pł była druga (66,93sek.). Dobrze postartowali też zawodnicy w kategorii  U14. W skoku w dal Lidia Pawelczyk(4.41m) oraz Lena Gniazdowska(4.30). Lidia Pawelczyk w biegu na 300m osiągnęła czas 46,23sek. a Amelia Sempowska na 100m – 14.09sek.

Tego samego dnia w Gdańsku podczas 32 Memoriału Józefa Żylewicza w biegu na 3000 metrów niespodziewanie zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem Monika Dubiella(9:12,77sek.) Wynik osiągnięty jest tylko o 2 sekundy gorszy od rekordu województwa podlaskiego na tym dystansie(9:10,12sek. Justyna Korytkowska-2014r). Na 3000 metrów również biegał Mateusz Niemczyk, który zajmując 6te miejsce  uzyskał wynik 8:44,28sek.

Także w sobotę w Płocku podczas 3 Memoriału Marka Zarychty na 1500 metrów(4:37,95sek. zwyciężyła Martyna Krawczyńska przed Justyną Korytkowską(4:39,78sek.). Na 800 metrów ponownie zwycięstwo odniosła Martyna(2:13,98sek) a Justyna przybiegła 4ta(2:17,92sek.). W tych samych zawodach na 1500m (4:13,74sek.) 4tą lokatę wywalczył Konrad Zaleski.

Kilka dni wcześniej w mitingu Koziołki Lubelskie w biegu na 1500 metrów dubletem zwyciężyły Martyna Krawczyńska(4:23,41sek.) Przed Justyną Korytkowską(4:28,90sek.) a Piotr Dąbrowski uzyskał swój najlepszy wynik w tym roku na 400 metrów-48,51 sek.

W Warszawie w ubiegłym tygodniu podczas Ogólnopolskiego Mitingu Warszawskiego startując z kategoria starszą w skoku w dal zwyciężył Aleksander Banach 6.20(+2.4) a Oliwia Makowska uzyskała na 200 metrów 29,92sek.. Natomiast w Piasecznie podczas Memoriału Sławomira Rosłona w swojej serii na 800 metrów zwyciężyła Monika Dubiella(2:10,36sek.)

Już a kilka dni najbliższy start będący ostatnim sprawdzeniem formy przed szeregiem Mistrzostw Polski: Seniorów,U18, U23 i U20. Będzie to ciężki czas, ale miejmy nadzieję, że z dobrymi rezultatami.