LEKKOATLECI POBIEGALI W GORZOWIE,WARSZAWIE I ….ULEWIE

Bardzo dobre miejsca podczas Gorzów Meeting 2024 zajęły  czołowe zawodniczki Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL, które startowały w biegu na 1500 metrów. Po pasjonującej walce Martyna Krawczyńska(4:27,22) wywalczyła drugą lokatę a Justyna Korytkowska(4:30,12) dotarła na metę jako piąta. Zawody były klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej a imprezie we wszystkich konkurencjach startowali zawodnicy z  27 narodowości. W „naszym” biegu zwyciężyła Finka Lappalainen przed Martyną Krawczyńską, Wegierką Fargas-Ohn, Brytyjką Archer i  piątą  Justyną Korytkowską. Ze względu na bieg z nagrodami finansowymi z wyjątkiem Sary Lappalainen, pozostałe zawodniczki postanowiły rozegrać wyścig na „końcówkę” i tak naprawdę ostre bieganie zaczęło się dopiero na 120 metrów do mety, przez co wyniki na mecie nie były powalające. Z Polek najlepiej na finiszu odnalazła się Martyna Krawczyńska a Justyna korytkowska również znalazła się w czołówce biegu.

Na Otwarte Mistrzostwa Warszawy  rozegrane na stołecznym AWF-ie wybrało się kilkoro naszych zawodników, którzy dwukrotnie stawali na podium. Piotr Dąbrowski zajął drugie miejsce w biegu na 400m(48,90) a na 200metrów dobiegł 5-ty(22,10), drugie miejsce na podium wywalczyli też chłopcy U18 w sztafecie 4×400(3:43,94) a młodzik Aleksander Banach w skoku w dal uzyskał rekord życiowy skacząc 5m93 cm. Ogromnego pecha mieli biegający w ostatnich dwóch konkurencjach zawodów nasi średniodystansowcy na 1500 metrów, Wiktoria Grabowska(5:04,43) i Konrad Zaleski(4:12,56), którzy musieli zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale także z potężna ulewą, która na sam koniec zawitała na stadion. Pomimo tych fatalnych warunków Konrad uzyskał swój rekord życiowy. Miejmy nadzieję, że kolejne zawody będą w lepszych warunkach atmosferycznych.