INTENSYWNY WEEKEND LEKKOATLETÓW

W czterech imprezach lekkoatletycznych, które zostały rozegrane w miniony weekend brali udział zawodnicy klubów KS SONAROL-PREFBET i LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

Najpierw w Białymstoku na Mitingu Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski osiem razy nasi zawodnicy znajdowali się w pierwszej trójce. Tradycyjnie już dobrze wypadli zawodnicy starsi tj. Beata Trzonkowska i Martyna Krawczyńska, które wygrały swoje konkurencje, natomiast bardzo cieszy debiut w roli trenera Justyny Korytkowskiej i jej zawodników. Młodzi zawodnicy naszej utytułowanej mistrzyni pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając dwie konkurencje . Amelia Ferec(U16) zwyciężyła w biegu na 1000m a Zuzanna Kalinowska zwyciężyła w biegu na 300m w kategorii U14 zajmując jednocześnie drugą lokatę w kategorii starszej. Bieg na 300 metrów dziewcząt U14 został zdominowany przez podopieczne Justyny Korytkowskiej bo oprócz wspomnianej  Zuzi  trzecie miejsce zajęła Wiktoria Bęczkowska, Czwarte Monika Wygnał a piąte Natalia Bagińska.

Kolejnymi zawodami w sobotę były Górskie Mistrzostwa Polski w stylu Anglosaskim rozgrywane w Bielsku Białej. Piotr Łobodziński, który ze względu na brak możliwości startów w biegach po schodach próbuje swych sił w innych konkurencjach. Tym razem w biegu na 12km o różnicy wzniesień 675 metrów otarł się o medal zajmując czwartą lokatę a brąz przegrał o zaledwie 8 sekund. Piotr okazję do poprawienia  samopoczucia sobie i mam będzie miał 29 maja w Sobótce, gdzie zostaną rozegrane Górskie Mistrzostwa Polski  na krótkim dystansie(6km) i jest to bieg pod górę w którym to nasz eksportowy biegacz czuje się lepiej.

Niedziela przyniosła nam udział w kolejnych dwóch imprezach. Najpierw Monika Bytner-Kwatkowska zwyciężyła w biegu ulicznym w Serocku na dystansie 10km a następnie grupa zawodników wystartowała z sukcesami w Olecku podczas Memoriału im Romualda Wojnowskiego. Jak prawie w całym kraju pogoda nie rozpieszczała zawodników, bo o ile temperatura była już dobra to porwisty wiatr wiejący w twarz na ostatnie prostej skutecznie przeszkadzał zawodnikom. Na tych zawodach wysoką formę potwierdziła Beata Trzonkowska , Przemysław Dąbrowski i rekordziści Polski ze sztafety 4×400, którzy tym razem pobiegli na 800m zajmując czołowe lokaty.