DEBIUT JAK MARZENIE!!!

Maratończyk Damian Świerdzewski (KS PREFBET-SONAROL) zdobył brązowy medal na królewskim dystansie 42,195 metrów podczas 92 PZLA Mistrzostw  Polski w Maratonie. Zawody, które ukończyło 845 zostały rozegrane w ramach 48 Dębno Maraton. Nasz zawodnik poprawił rekord życiowy o 1min.35sek. uzyskując czas 2:19,56 tracąc do byłego zawodnika „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża Emila Dobrowolskiego zaledwie 4 sekundy a wyprzedzając czwartego na mecie Bartosza Olszewskiego o blisko 8 minut. Warunki w czasie biegu nie były zbyt dobre, ponieważ bardzo mocno wiało a przez ostatnie 6 kilometrów padał deszcz. Andrzej Korytkowski-Damian Świerdzewski jest naszym zawodnikiem od 12 dni a jego start w Dębnie był debiutem w naszych barwach. Zawodnik ten mieszka w Ostrołęce a jego rodzina pochodzi ze Śniadowa co więcej byli pracownikami…PPB PREFBET Śniadowo! W luźnej rozmowie wyszło, że Damian potrzebuje wsparcia, przez pewien czas się wahaliśmy czy wejść w tę współpracę, ale informacja o rodzinie i jej pracy rozwiała wszelkie wątpliwości.Dodatkowo obserwowałem Damiana od kilku lat i widzę, że to pracowity i skromny biegacz a takie cechy charakteru w naszym klubie są bardzo cenione. Jak podkreśla sam zawodnik biegi trenuje od 13 lat, do tej pory najlepsze miejsce jakie zajął ma Mistrzostwach Polski to była 6ta lokata. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany a do tego chciałem się pokazać w nowym klubie jak z najlepszej strony. Jednak w takich warunkach pogodowych wynik bardzo mnie pozytywnie zaskoczył, cieszę się ze spełnienia mojego marzenia jakim jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że z moim nowym klubem będzie tych medali i sukcesów więcej.

W ten weekend inne zawodniczki Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL również zanotowały udane starty. Ewa Jagielska zwyciężyła w Półmaratonie Rzeszowskim(1:18,50) a Sylwia Walczak wywalczyła siódmą lokatę na 10km podczas 62go Biegu Ulicami Sieradza.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close