UCZNIOWIE LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO DOCENIENI !!

Trójka uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej stypendia  za wybitne wyniki sportowe w roku szkolnym 2020/2021. Martyna Krawczyńska, Piotr Dąbrowski i Bartosz Jurak bo o nich mowa w tym okresie wykazali się bardzo wysokimi wynikami sportowymi, które zostały zauważone w Ministerstwie Edukacji.
Jednorazowa nagroda wynosi około  3 000 złotych

Jak mówi trener Andrzej Korytkowski -bardzo ciekawiło mnie kogo z trójki  naszych  świetnych łomżyńskich sportowców nagrodzi ministerstwo. Wszyscy wybitne wyniki, dużo medali, mówiąc krótko: trudny wybór. W podobnych przypadkach przeważnie podaje się 1 osobę mającą największe szanse na nagrodę. Po naradzie z panią dyrektor Iwoną Puciłowską  postanowiliśmy złożyć wniosek dla trzech osób składając wybór na barki ministerstwa edukacji. Po prostu nie chcieliśmy odbierać szans żadnemu  z tych uczniów. Jak się okazało było to strzałem w 10-tkę bo przy tak wysokich wynikach sportowych nikt nie został odrzucony i możemy teraz czuć dumę i satysfakcję z tego prestiżowego osiągnięcia naszej szkoły. Radość jest ogromna bo cieszę się tak jak bym sam otrzymał taką nagrodę, po prostu widać sens pracy, gdy ktoś na tak wysokim szczeblu obiektywnie oceniając pracę i wyniki naszych podopiecznych wydając werdykt: zasługują na dobrą nagrodę!
Z tego co się orientuję to raczej  w żadnej łomżyńskiej szkole nie zdarzało się, aby aż 3 uczniów w jednym roku zostało nagrodzonych stypendiami Ministra Edukacji za wybitne wyniki sportowe, raczej   jak już się to zdarzy  jest to maksymalnie 1 osoba. To historyczne wydarzenie nie tylko w życiu Liceum Mistrzostwa Sportowego, ale i edukacyjnej  Łomży.

Co ciekawe kilka miesięcy wcześniej stypendia za wysokie wyniki w nauce  za rok szkolny 2020/2021 a ustanowione przez Prezesa Rady Ministrów otrzymały Karolina Dzwonkowska i Wiktoria Grabowska . Obie uczennice LMS-u są również lekkoatletkami i medalistkami Mistrzostw Polski.

Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły pozwalają w przyjazny sposób łączyć naukę i sport, co w naszym przypadku przynosi znakomite efekty- mówi Wiktora Grabowska medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix i stypendystka Prezesa rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. W podobnym tonie wypowiada się Karolina Dzwonkowska również stypendystka „naukowa”- dzięki pracy oraz pani Dyrektor Puciłowskiej I trenerowi Korytkowskiemu możemy tu być i odbierać nagrody za sport i naukę. Natomiast Piotr, Bartek i Martyna są bardzo zadowoleni i miło zaskoczeni otrzymaną nagrodą, bo wniosek był składany w tajemnicy przed nimi.

Cała piątka stypendystów Ministra  i Premiera to nie tylko uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego przy PWSIiP w Łomży, ale również zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL.
Wszyscy są wychowankami i podopiecznymi trenera Andrzeja Korytkowskiego.

Zarówno wyniki sportowe jak i naukowe pokazują ,że bardzo dobrze iż jest taka szkoła w Łomży, ponieważ pozwala zbierać młodzież chcącą godzić pracę sportową i naukę w jednym miejscu co daje znakomite efekty.

Szczegółowe osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2020/2021:

MARTYNA KRAWCZYŃSKA – 5 medali Mistrzostw Polski:

-Brąz na 800m Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

-Brąz na 600m Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400 Mix

 

PIOTR DĄBROWSKI – 6 medali Mistrzostw Polski:

-Rekord Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400 –  3:18,55min

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×400

-Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400 Mix

– Brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×100

 

BARTOSZ JURAK – 6 medali Mistrzostw Polski:

-Rekord Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400 –  3:18,55min

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×400

-Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×400

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Seniorów w sztafecie 2x2x400

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×800 Mix

– Brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4×100

 

KAROLINA DZWONKOWSKA – 2 medale Mistrzostw Polski:

-Mistrzostwo Polski Juniorów w sztafecie 4×800 Mix

-V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów młodszych 4×800 Mix

 

WIKTORIA GRABOWSKA – 1 medal Mistrzostw Polski:

– V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów 4×800 Mix

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close