ŚWIETNE ZAKOŃCZENIE DOBREGO SEZONU

Lekkoatleci Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL w minioną sobotę zakończyli sezon lekkoatletyczny 2021. Imprezą kończącą starty były Przełajowe Mistrzostwa Polski rozegrane w Tomaszowie Lubelskim.

Nasi zawodnicy spisali się świetnie zdobywając 2 medale. Tytuł  mistrzyń Polski w drużynie wywalczyły reprezentantki PREFBETU-SONAROL, a na wygraną złożyły się trzy najlepsze wyniki z dwóch dystansów. Indywidualnie najlepiej wypadła Ewa Jagielska, która na dystansie 4km wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju. W tym samym biegu Iwona Wicha przybiegła 5ta a na dystansie 6km Iwona Bernardelli zajęła 4tą lokatę.                                     Co ciekawe ta ostatnia zawodniczka w tym sezonie startując po raz 5ty na Mistrzostwach Polski zajęła po raz 5ty …….czwarte miejsce. Zapewne jest to najrówniej biegająca lekkoatletka w Polsce….

Dzięki zwycięstwu w drużynie klub z Łomży może pochwalić się 10tym z rzędu drużynowym medalem z Przełajowych Mistrzostw Polski w drużynie! Drużyna mężczyzn tym razem zajęła miejsce 6te a najwyżej z naszych biegaczy został sklasyfikowany Mateusz Niemczyk, który przybiegł 10ty na dystansie 4km.                                                                                                         W biegu juniorek młodszych na 2km dobrze zaprezentowała się Martyna Krawczyńska, która trenując już do przyszłego sezonu wystartowała z „marszu” i uzyskał 11 lokatę.

Dzięki tym dwóm medalom z ostatniej mistrzowskiej imprezy zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zakończyli rok 2021 z dorobkiem 12 medali Mistrzostw Polski i 1 Pucharu Europy.

Na koniec zdecydowanie należy pochwalić organizatorów i podkreślić znakomite przygotowanie imprezy. Zawodnicy biegali po ciężkiej, perfekcyjnie przygotowanej trasie narciarskiej(część imprezy przy sztucznym oświetleniu). Zakwaterowanie i wyżywienie było na najwyższym poziomie i to w bardzo przystępnej cenie a na każdym kroku dawało się odczuć ciepło i życzliwość ludzi związanych z organizacją tej świetnej przełajowej imprezy. W obecnych czasach taka dobra organizacja jest rzadkością. Mamy nadzieję, że inni organizatorzy pójdą w ślady Tomaszowa Lubelskiego.