REKORDY ŻYCIOWE NA MISTRZOSTWACH

Podczas Mistrzostw Polski U18 (juniorzy młodsi), które rozegrano we Włocławku udział wzięło siedmioro lekkoatletów Klubu Sportowego  PREFBET-SONAROL. Spośród tej grupy pięcioro ustanowiło nowe rekordy życiowe. Najbardziej wartościowy wynik z naszych zawodników uzyskała Martyna Krawczyńska w biegu na 400 metrów przez płotki, która zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej a jej wynik 1:02,44 to  I klasa sportowa oraz wypełnienie kryterium do Kadry Narodowej Juniorów. Niestety nasza zawodniczka w finale przewróciła się na ostatnim płotku i nie ukończyła rywalizacji(była wtedy ex aequo na prowadzeniu). W biegu na 1500 metrów z przeszkodami, aż o 17-cie sekund  poprawiła „życiówkę” Wiktoria Grabowska, która zajęła  7-mą lokatę z czasem 5:11,83. Dawid Wołyniec , który w finale rzutu oszczepem zajął miejsce 11-te (49,18m) wcześniej w eliminacjach poprawił rekord życiowy o ponad 2 metry uzyskując 51,28m. Maja Łyskowka w finale B uzyskała 12,49 sek. a Marta Wygnał pchnęła kulę 3 kg na odległość 11,53m. W przypadku obu dziewcząt dało to 16-te lokaty.

Jak mówi trener Andrzej Korytkowski  – pomimo braku medalu na, który bardzo duże szanse miała Martyna Krawczyńska zawody oceniam bardzo dobrze. Z siódemki zawodników tylko dwoje nie wystartowało na poziomie swoich rekordów życiowych. Szczególnie zadowolony jestem z postawy Martyny i Wiktorii. Obie zawodniczki przeszkody i płotki biegają zaledwie od 1,5 miesiąca a pomimo tego uzyskały bardzo dobre wyniki. W przypadku Martyny wynik I Klasy sportowej daje awans do Kadry Narodowej a z kolei Wiktoria uzyskała drugi wynik z pośród rocznika młodszego co daje duże nadzieje na przyszły rok.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close