PRZEMYSŁAW DĄBROWSKI Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI

Podczas 32 Mistrzostw Polski w półmaratonie, które odbyły się w Grudziądzu brązowy medal zdobył zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Przemysław Dąbrowski. Dla zawodnika to już 17-ty medal Mistrzostw Polski w tym 14-ty w barwach klubu z Łomży. Sam bieg był rozgrywany przy temperaturze 30C co dla biegów długich jest zabójcze. Przemek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i z niejednego pieca jadł chleb, więc bardzo dobrze dostosował siły w stosunku do pogody. Przez 12 kilometrów biegł na 6tej pozycji, na 12-tym kilometrze przesunął się na 5-tą lokatę a na 17-tym był tuż za podium. Jednak ostateczny atak na medalową pozycję przypuścił na ostatnim kilometrze, jego finisz był tak mocny, że o mało nie zajął drugiej lokaty. Srebrny medal przegrał o zaledwie 3 sekundy. Jak nam powiedział zawodnik „jestem przeszczęśliwy bo to jedno z moich największych osiągnięć w karierze. Wiedziałem, że pogoda będzie rozdawała karty i muszę przygotować taktykę zarówno na rywali jak i na warunki atmosferyczne co bardzo dobrze się udało. Czas naszego zawodnika to 1 godzina 8 minut i 37 sekund.

Sukces Przemka to nie jedyne zawody w jakich w miniony weekend brali udział zawodnicy KS PREFBET-SONAROL.

Młodzicy klubu zajęli trzecią lokatę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które rozegrano w Lublinie. Pięć medali zdobyli: Banach Aleksander(3. wieloskok-11,36m), Lena Bączek(3. 100m-3:35,71sek.), Łukasiuk Szymon(3. 110pł-19,45sek.),Kalinowska Oliwia(2. Młot 33,36m) i Łapiński Szymon-3. młot-31,36m). Nasi młodzi zawodnicy zgromadzili 50,5pkt. Polska jest podzielona na 8 makroregionów lekkoatletycznych i po zsumowaniu wyników z całego kraju na 320 klubów startujących w tych zawodach PREFBET-SONAROL uzyskał 3 lub 4 wynik w Polsce! (ostateczna klasyfikacja będzie znana po weryfikacji)

W Białymstoku Justyna Korytkowska(36,36min.) i Andrzej Leończuk (32,22min) zajęli drugie miejsca podczas Szybkiej Dychy w ramach zawodów Białystok Biega.

Mateusz Niemczyk w weekend zaliczył dwie udane imprezy biegowe. Najpierw zajął drugą lokatę na 5 kilometrów w Biegu Pocztowca rozegranym w Gdańsku a w niedzielę w Owidzu podczas 10tej edycji Grodzisko Cross zwyciężył na dystansie 10-ciu kilometrów.

Natomiast podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej Martyna Krawczyńska zwyciężyła na 1500metrów – 4:21,22sek., Marcin Suchta był 7-my na 400 metrów(52,84sek.) a Konrad Zaleski zajął 8mę lokatę z nowym rekordem życiowym na 800 metrów 2:00,11sek.