PIOTR DĄBROWSKI PRAWIE MISTRZOWSKI

Świetna passę kontynuują  zawodnicy Klubu Sportowego  PREFBET-SONAROL.  Po brązowym medalu sztafety 4×400 i złotym  na 2000 metrów z przeszkodami okraszonym  rekordem Polski  Martyny Krawczyńskiej, tym razem bardzo dobry wynik uzyskał inny podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego, Piotr Dąbrowski. Sprinter najlepszego łomżyńskiego  klubu tym razem zawitał do Warszawy i wziął udział w Mitingu Warszawskim. Piotr ustanowił nowe rekordy życiowe i zwyciężył w biegu na 200 metrów (21.53sek.-poprzedni 22.32sek.) oraz po 20-tu minutach przybiegł 3-ci na dystansie 300 metrów(34.27sek. poprzedni 34.46sek.). Czas na 200 metrów jest zaledwie 0.08sek. słabszy od normy na klasę Mistrzowską!. Również czas ten pozwolił przesunąć się naszemu zawodnikowi z 63 na 11 miejsce w historycznych tabelach województwa podlaskiego seniorów. W tym miejscu należy zauważyć, że jest to dopiero jego pierwszy rok w kategorii młodzieżowców.  W historii ziemi łomżyńskiej Piotr Dąbrowski ma najlepszy czas na 300 metrów a na 200 jest na 3-cim miejscu ,za Łukaszem Nabiałkiem(21.40) i Pawłem Olszewskim (21.49, obaj PREFBET Śniadowo) a przed Arturem Zaczkiem(21.58,Narew Kurpiewski.)

Andrzej Korytkowski- Bardzo cieszy mnie wystrzał formy Piotrka z którym ustaliliśmy, że ten sezon ze względu na ciężki 1-szy rok na kierunku fizjoterapii na Akademii Łomżyńskiej potraktujemy ulgowo. Jednak treningów nie zaniedbywaliśmy i  postanowiłem , aby w ramach próby jak wpływają na niego wysokie góry dołączyć go do zgrupowania w szwajcarskim Sankt  Moritz(1856m npm.) co dało znakomity rezultat. Przed naszym zawodnikiem w następnym tygodniu Mistrzostwa Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim i tam pobiegnie on na swoim koronnym dystansie tj 400 metrów, miejmy nadzieję, że też z dobrym skutkiem. Piotr to zdobywca 16 medali Mistrzostw Polski i rekordzista Polski w sztafecie 4×400 w kategorii juniorów młodszych. Jest też absolwentem Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Pochodzi z gminy Kobylin Borzymy.

Na tych samych zawodach w Warszawie junior młodszy Konrad Zaleski poprawił o 0,8sek rekord życiowy i pobiegł 53,08sek na 400 metrów zajmując w biegu 5-tą lokatę.

Oprócz biegów na stadionie kilku zawodników KS PREFBET-SONAROL  z sukcesami startowało w biegach ulicznych.

Iwona Bernardelli zwyciężyła w  kategorii kobiet w 21 Biegu Świętego Jakuba w Lęborku na 10km z czasem 35:21 a wśród mężczyzn 4ty linię mety przekroczył Mateusz Niemczyk (31:10).

Sylwia Walczak odniosła zwycięstwo w III Biegu Ryńskim o Puchar Burmistrza miasta i gminy Ryn. Jej czas to 38:44.

Natomiast o dwa zwycięstwa postarał się Andrzej Leończuk, który podczas VI Sokolego Biegu w Sokółce wygrał biegi na 5 i 10km.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close