OSTATNI SPRAWDZIAN FORMY PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

Już w najbliższych dniach odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 (Suwałki 24-25.07) oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U18 (Włocławek 28-30.07) w lekkiej atletyce. Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL w ramach przygotowań do tych imprez wystartowali na mitingu wakacyjnym w Warszawie. Sprawdzian formy przed najważniejszymi zawodami w sezonie wypadł zadowalająco. Młodzieżowiec Rafał Pogorzelski zajął miejsce drugie na 2000metrów z przeszkodami z czasem zaledwie 0,20 sek. gorszym od rekordu życiowego(5:52,41). Martyna Krawczyńska w biegu na 400 metrów przez płotki również uzyskała czas minimalnie gorszy od rekordu życiowego (1:02,88) i osiągnęła czwarty czas zawodów. Warte zauważenia są rekordy życiowe Wiktorii Grabowskiej (800m- 2:17,97 miejsce 9), Bartosza Rogińskiego (300m-38,41 miejsce 2) i Jakuba Stefańczyka (1000m-2:45,16 zwycięzca swojej serii). Ponadto Bartosz Rogiński zwyciężył na 100m U16-11,73sek. a Bartosz Jurak został zwycięzcą biegu na jedno okrążenie- 50,14sek.               

W najbliższych Mistrzostwach Polski będzie brało udział w sumie 9-ciu naszych zawodników (tj. 2 młodzieżowców i 7 juniorów młodszych). Celem jest zajęcie 3-4 lokat w finałach a może nawet zdobycie medalu….

Oprócz zawodów na bieżni nie zapominamy też o innych imprezach biegowych.

Ewa Jagielska zwyciężyła w biegu  na torze wyścigowym w Modlinie na dystansie 5km, natomiast  Piotr Łobodziński zadebiutował w zawodach Golden Trail Series, czyli najbardziej prestiżowej serii biegów górskich na świecie. Nasz zawodnik wziął udział w III etapie GTS – Dolomythsrun Sky Run w Canazei. Trasa mierzyła 22 km i 1750 m podbiegu i zbiegu. Zawodnicy wbiegali na wysokość 3000m, a następnie wracali do miasteczka leżącego na poziomie 1400m n.p.m. Jak na GTS przystało poziom sportowy zawodów był niesamowicie wysoki. Można powiedzieć, że to takie nieoficjalne mistrzostwa świata. Wygrał po raz trzeci w sezonie Norweg Stian Angermund. Z czasem 1:51:36. Piotr Łobodziński ukończył rywalizację na przyzwoitym 23 miejscu z czasem 2:02:28.

Komentarz  Piotra po starcie: „Bardzo wysoki poziom. Przed zawodami myślałem o top 10, ale nie było to osiągalne. To nie był mój słaby występ, generalnie jestem zadowolony z występu. Jedynie co mogłem poprawić to zbieg, którego nie czułem i na którym straciłem 2-3 min i kilka pozycji. Jak na debiut w GTS myślę, że nie zawiodłem.”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close