MŁODZICY W PRZEŁAJACH, ŁOBODZIŃSKI NA SCHODACH

Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zajęli druga lokatę podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych, które rozegrano w Białymstoku. W zawodach wzięło udział piętnaście klubów z województw podlaskiego i lubelskiego. W zawodach najlepiej z naszych zawodników zaprezentowały się dziewczęta, Lena Bączek(tr.Łukasz  Lidacki) oraz Oliwia Binaszek(tr. Justyna Korytkowska). Lena zajęła miejsce drugie na dystansie 1500 metrów a Oliwia stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 2500 metrów. Drużynowo zwyciężył Znicz Biłgoraj(12pkt.) przed PREFBET – SONAROL (10pkt.) i Podlasiem Białystok(9pkt.), na 13 miejscu sklasyfikowany został LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża(1pkt.)

Piotr Łobodziński miał intensywna sobotę. O 12.30 zajął czwarte miejsce w finałowym City Trail Gold w Warszawie, czyli ogólnopolskim cyklu biegów przełajowych. Cztery godziny później Łobodziński stoi już na  starcie biegu na schodach we Wrocławskim biurowcu Sky Tower. Zawody są Mistrzostwami Polski, a trasa liczy 49 pięter. Pomimo „porannego” zmęczenia zawodnik PREFBET-SONAROL pewnie wygrywa z czasem 5:18, dokładając do swojej bogatej kolekcji kolejny medal  MP.

Na gorąco komentował:
„Największym wyzwaniem było zdążenie na start we Wrocławiu. Po biegu w Warszawie potruchtałem 5 min do samochodu i dzida na S8 do stolicy Dolnego Śląska. Na szczęście korków na trasie nie było, więc komfortowo pół godziny przed startem odebrałem numer i mogłem zrobić jeszcze krótką rozgrzewkę.”

Natomiast Mateusz Niemczyk na Pomorzu zajął trzecie miejsce w Biegu Szpęgawskim na dystansie 5km. W biegu wzięło udział 570 osób a nasz zawodnik uzyskał czas 14.47 min.