MEDALOWY POWRÓT

W miniony weekend bardzo dobre występy zaliczyli starsi biegacze KS PREFBET-SONAROL.

Na pierwszy plan wybija się mocny powrót po przerwie macierzyńskiej Olgi Ochal. Nasza zawodniczka w pierwszym poważnym starcie po urodzeniu synka wystartowała na Mistrzostwach Polski w półmaratonie. Na zawodach o nazwie XII Iławski Półmaraton LA RIVE w Iławie, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski na tym dystansie  Olga wywalczyła brązowy medal z wynikiem 1 godzina 17 minut i 6 sekund. Co ciekawe nasza maratonka została dopisana na zawody już po zamknięciu list startowych, za co musieliśmy zapłacić karę finansowo, ale jak pokazał czas było warto. Medal Olgi jest już  6-tym „krążkiem” z Mistrzostw Polski zdobytym przez zawodników KS PREFBET-SONAROL w tym roku.

Niezmordowana Martyna Krawczyńska ustanowiła swój 5-ty rekord województwa podlaskiego juniorek, tym razem w biegu na jedną milę. W biegu, który był rozegrany przy okazji Mistrzostw Makroregionu Młodzików nasza biegaczka  osiągnęła wynik 4:55,88sek. poprawiając poprzedni wynik o prawie 5 sekund (5:00.49 Anna Pruszkowska -Prefbet 2006). Ciekawostką jest, że Martyna została sportowym „katem” Ani, ponieważ wszystkie pięć rekordów jakie  ustanowiła w tym sezonie odebrała właśnie Annie Pruszkowskiej, również podopiecznej trenera Andrzeja Korytkowskiego. W tym samym biegu Wiktoria Grabowska, również ustanowiła rekord województwa, ale juniorek młodszych a jej czas 5:21,57 jest o ponad 2 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu  Agnieszki Szczuki z Pojezierza Suwałki (5:23,92 1996r.)

Monika Nawrat wybrała się tym razem do Ostrawy na Półmaraton w którym wzięło udział około 1000 osób. Nasza zawodniczka zajęła 4-tą lokatę z wynikiem 1:27,38.

Tradycyjnie w kolejnych zawodach wziął udział Mateusz Niemczyk, który na „swoim podwórku”  w biegu przełajowym „Grodzisko Cross” dystans 6,6km ukończył na pierwszym miejscu.