MEDALOWE SZALEŃSTWA BIEGACZY PREFBETU-SONAROL !!

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu  PREFBET-SONAROL podczas rozegranych w Łodzi Mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach. Nasi biegacze zdobywając 2 złote i 1 srebrny medal wygrali klasyfikację medalową tej imprezy. Tytuły mistrzowskie wywalczyły sztafety 4×800 mix open (Jagielska Ewa, Niemczyk Mateusz, Michalak Sandra i Likwiarz Dawid- 8:33,68) oraz 4×800 mix U-20 (Dzwonkowska Karolina, Jurak Bartosz, Krawczyńska Martyna i Dąbrowski Piotr-8:51,87).    Natomiast druga lokatę wywalczyła sztafeta 2x2x400 (Michalak Sandra i Jurak Bartosz-3:56,04). Dodatkowo sztafety 4×200 U20(Dąbrowski Piotr, Duchnowski Igor, Jurak Bartosz i Dąbrowski Paweł-1:28,98) oraz drugi skład sztafety 2x2x400(Krawczyńska Martyna i Likwiarz Dawid-4:03,47) wywalczyły czwarte lokaty.

Jak mówi trener i prezes klubu Andrzej Korytkowski- przed zawodami według nas były szanse na 1-2 brązowe medale, ale rzeczywistość okazała się piękniejsza niż przypuszczaliśmy. Dodatkowo bardzo dobrze prezentowaliśmy się w nowych strojach i dresach, które zakupiliśmy dzięki naszym sponsorom PPB PREFBET i SONAROL Sp.J. NAJDA za co serdecznie dziękujemy!Dzieciaki są zachwycone nowym sprzętem i to zapewne oprócz wysokiego poziomu sportowego  też bardziej uskrzydla podczas zawodów.

W sobotę na tatrzańskich szlakach odbyły się Mistrzostwa Polski w Skyruuuingu podczas Wysokogórskiego Biegu im dh. Franciszka Marduły. Trasa liczyła 29 km, około 1900m przewyższeń i jak to w Tatrach była bardzo techniczna i wymagająca. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL Piotr Łobodziński coraz lepiej radzi sobie na górskich szlakach. Ukończył bieg na drugim miejscu zdobywając srebrny medal MP Skyrunning. “Jestem zadowolony ze swojego biegu. Nic więcej nie mogłem tego dnia zrobić, rywal był mocniejszy. Trasa jest trudna, ale uniknąłem wywrotek i cały i zdrowiu dotarłem do mety”

Rafał Pogorzelski podczas niedzielnego mitingu Poznań Athletics Grand Prix wywalczył czwartą lokatę. Nasz zawodnik w niezbyt sprzyjąjących warunkach przy silnym wietrze uzyskał wynik 9:13,09 co jest tylko o sekundę gorszym rezultatem od jego rekordu życiowego.

W Suwałkach podczas Mistrzostw Województwa Młodzików nasz jedyny reprezentant klubu Bartosz Rogiński zdobył dwa tytuły Mistrza Województwa zwyciężając na 100 i 300 metrów.