MEDAL BYŁ BLISKO

Dobre występy podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach Mieszanych  4×400 zanotowali sprinterzy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Nasze sztafety startowały w kategoriach U-20 i     U-18 zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Szczególnie w przypadku juniorów medal był bardzo blisko a do jego wywalczenia zabrakło  zaledwie 0,07sek. . Nasi 400-tu metrowcy przez  3 zmiany biegli na drugim miejscu a na ostatniej zmianie nawet wyszli na prowadzenie, jednak nasza zawodniczka dosłownie na ostatnich metrach została wyprzedzona przez rywalki. W sztafetach juniorów zwyciężył AZS KU Politechniki Opolskiej(3:33,30sek.) a nasz team biegł w składzie: Bartosz Jurak, Julia Wawrzynkiewicz, Piotr Dąbrowski i Maria Sokołowska (3:38,05 sek.). Natomiast w kategorii juniorów młodszych zwycięstwo wywalczył KKL Stal Stalowa Wola (3:40,28sek.) a nasi zawodnicy w składzie Olaf Piątkowski, Wiktoria Grabowska, Bartosz Rogiński i Weronika Lipska uzyskali czas 3:53,84 sek.  Taka ciekawostka: Czas naszych juniorów 3:38,05sek.  dałby tego dnia medal w kategorii ….U23(młodzieżowcy). Na otarcie łez pozostaje ustanowiony rekord województwa podlaskiego juniorów w tej konkurencji.

W stadionie warszawskiego AWF podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z dobrej strony pokazały się 2 nasze sprinterki z Ukrainy, które od niedawna reprezentują nasz klub. Startująca na 100 i 200 metrów Bobrovska Irina zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych osiągając odpowiednio 12.46 sek i 26.02sek. Natomiast Yokukhno Hanna wśród swoich rówieśniczek na 400 metrów przybiegła jako druga z czasem 1:00,34 sek.

Zwycięstwem może się pochwalić Mateusz Niemczyk, który podczas Piaseczyńskiej Piątki jako pierwszy przekroczył linię mety w czasie 15:06,18sek.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close