KS PREFBET-SONAROL z pierwszym medalem Mistrzostw Polski

W miniony weekend zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL zadebiutowali jako klub w Mistrzostwach Polski. Debiut wypadł okazale, ponieważ nasi lekkoatleci wywalczyli medal oraz ustanowili 6 rekordów życiowych.

Najlepiej zaprezentowała się podopieczna  trenera Andrzeja Korytkowskiego – Martyna Krawczyńska, która najpierw wygrała swoją serię eliminacyjną na 600m poprawiając o 2 sekundy rekord życiowy (1:36,47) i awansowała do finału , a tam następnego dnia stoczyła heroiczną walkę do samej mety i wywalczyła brązowy medal pokonując 4 zawodniczkę z AZS AWF Warszawa zaledwie o ….0,01sek. Jak była to mała różnica niech świadczy to ,że po biegu wyniki  pierwszych dwóch zawodniczek wyświetliły się w ciągu kilku sekund a na rozstrzygnięcie kto był trzeci trzeba było czekać kilka minut. Wśród chłopców najlepiej wypadli bijąc rekordy życiowe Dawid Likwiarz szósty na 1500m ( w tym biegu padł rekord Polski) oraz Piotr Dąbrowski ósmy na 400m.

Jak wysoki był poziom w biegach naszych zawodników jako ciekawostkę podam informację iż w biegu na 600metrów juniorek młodszych w sezonie halowym, aż 14 zawodniczek pobiegło poniżej 1:37, jest to najlepszy wynik w historii polskiej LA( do tej pory było to 12 wyników z 2018 roku). Również w biegu na 400m juniorów ten sezon jest najlepszym w historii bo 13 zawodników złamało barierę 50ciu sekund( do tej pory najwięcej takich sprinterów było w 2019 – 9 ). Bardzo cieszy fakt, iż nasi zawodnicy biorą udział w tworzeniu historii polskiej lekkiej atletyki i do tego zdobywają medal w momencie kiedy jest to najwyższy poziom sportowy zwłaszcza, że jak wiadomo w Łomży praktycznie nie ma możliwości do treningu lekkiej atletyki. W poprzednich latach trenowaliśmy w Spale( zawsze min. 3 obozy + 2-3 konsultacje) szykując się do Mistrzostw Polski, ale w tym roku ze względu na obostrzenia, odbyło się zaledwie jedno zgrupowanie sportowe. 

Z sześciu naszych zawodników, którzy wzięly udział w Mistrzostwach Polski U-18 i U-20  Marta Wygnał uczęszcza do ZSEiO nr 6 w Łomży, natomiast pozostała piątka z medalistką Martyną Krawczyńską na czele jest uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Statystycznie trzeba powiedzieć, że medal Martyny jest jej 5-tym krążkiem zdobytym na Mistrzostwach Polski.

Rezultaty zawodników KS PREFBET-SONAROL:

3. Martyna Krawczyńsk600m1:35.54 (rek. żyć) | (el. 1:36,47 rek.żyć.)
6. Dawid Likwiarz1500m4:00,63 (rek. żyć.)
8. Piotr Dąbrowski 400m49,54 (el. 49.35 rek. żyć.)
12. Maja Łyskowka60m8.08(el. 8,04 rek. żyć.)
15. Bartosz Jurak 800m2:02.98 (rek. żyć.)
15.Marta Wygnałkula 3kg.9.54

Fotogaleria:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close