KOLEJNE STARTY LEKKOATETÓW

Miniony weekend przyniósł kilka dobrych startów łomżyńskich lekkoatletów biorących udział w imprezach na terenie naszego kraju.

W Sieradzu podczas finału ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka Dla Każdego zawodnicy  LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża poprawili swoje przedstartowe lokaty i ustanowili nowe wartościowe rekordy życiowe w biegu na 300 metrów. Maciej Bylica (tr. A. Łukianiuk) zajął 8 miejsce z czasem 43,50sek. a Zuzanna Kalinowska (tr. J. Korytkowska) wywalczyła 9tą lokatę z wynikiem 44,29sek. Wyniki są tym bardziej ciekawe, ponieważ oboje są jeszcze w kategorii U14.

Natomiast zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol  wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów w których uczestniczyli.

Będąc na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie trener Andrzej Korytkowski „dogadał się” z trenerami z Dolnego  Śląska i razem zorganizowali dolnośląsko-podlaski miting lekkoatletyczny „Witajcie Wakacje” w  Jeleniej Górze. Na tych zawodach Bartosz Jurak zwyciężył w biegu na 300 metrów(35,81sek.) a 200 metrów (22,80sek.)zakończył na trzeciej lokacie, Martyna Krawczyńska minęła pierwsza linię mety w  biegu na 1500 metrów z przeszkodami(4:51,94sek.). Najtrudniejsze zadanie miał jednak Bartosz Rogiński, który miał ostatnią szansę uzyskania wyniku dającego awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w biegu na 400metrów, jego dotychczasowy czas 51.59 był trochę za słaby, aby uzyskać awans na Mistrzostwa Polski. Nasz sprinter stanął jednak na wysokości zadania i uzyskał dobry rekord życiowy 51.00 co zagwarantowało mu miejsce na OOM w Bielsku-Białej w lipcu.

Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej dobrze spisali się zawodnicy reprezentujący nasz klub a pochodzący z Ukrainy. Dwa drugie  miejsca zajęły  Iryna Bobrovska na 100m – 12.51(-1.2)oraz Anghelika Bodnar  800m-2:10,40. Ich kolega Oleksandr Honskyi zwyciężył na dystansie 800m-1:53,04

Również aała o sobie znać kończąca odpoczynek po maratonie Iwona Bernardelli, która w Oleśnicy na dystansie 10km zwyciężyła w VIII Biegu Szerszenia. Co ciekawe jej mąż Michał Bernardelli (PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) w tym biegu zameldował się na 4 miejscu.

Natomiast w Tczewie w Biegu na 5 z Flex Poland jako drugi linię mety minął nasz Mateusz Niemczyk, który dystans 5km pokonał w 15minut i 23 sekundy.