IWONA BERNARDELLI MISTRZYNIĄ ŚWIATA WOJSK

Olimpija z Rio de Janeiro Iwona Bernardelli reprezentująca Klub Sportowy PREFBET-SONAROL podczas 52 World Military Marathon Championship  w Limie (Peru)dwukrotnie stanęła na podium tej imprezy. Nasza biegaczka indywidualnie wywalczyła brązowy medal z wynikiem 2:35,31 a wraz z koleżankami (Aleksandra Brzezińska, Monika Brzezińska i Aleksandra Lisowska)  została Mistrzynią Świata w drużynie. Drużynowe podium uzupełniły reprezentantki Bahrajnu i Litwy.

Jak relacjonuje zawodniczka warunki do biegania Maratonu były trudne, ponieważ było ciepło oraz była duża wilgotność. Iwona przez większość biegu znajdowała się w ścisłej czołówce, jednak około 27 kilometra zaczęły się bóle brzucha, które trwały aż do mety. Nie był to przypadek bo po biegu nasza biegaczka została odwieziona do szpitala z zatruciem. Jak się okazało jeszcze po 2  osoby z polskiej oraz hiszpańskiej ekipy miały podobne problemy. Tym bardziej cieszą medale bo pokazuje to, że Iwona jest nadal w wysokiej formie a Mazurek Dąbrowskiego wysłuchany na podium pozwolił zapomnieć o przejściach na trasie i po biegu.

Dzięki sukcesowi na tej imprezie, Peru,  jest 57-tym krajem jaki odwiedzili sportowo (zawody lub zgrupowania) zawodnicy klubów prowadzonych przez Andrzeja Korytkowskiego(obecnie KS PREFBET-SONAROL a wcześniej LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.