CZTERY MEDALE NA OTWARCIE SEZONU LEKKOATLETYCZNEGO

Bardzo dobrze zaczęli sezon letni zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-ŚNIADOWO, którzy wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski – dwa w drużynach na 10 000 metrów oraz dwa Piotra Łobodzińskiego w biegach górskich. Dodatkowo zwyciężyli w 4 biegach na ulicy i bieżni.

W Mistrzostwach Polski na 10 000 metrów, które były rozgrywane w Olkuszu już tradycyjnie medale zdobyły drużyny kobiet i mężczyzn. Panie w składzie: Iwona Bernardelli(4), Olga Ochal-Kalendarova(11), Justyna Korytkowska(21) zdobyły złoty medal, natomiast Panowie: Mateusz Niemczyk(13), Przemysław Dąbrowski(15) i Paweł Ochal(25) wywalczyli medale srebrne . Indywidualnie najlepiej wypadła Iwona Bernardelli(34:35,64min.), która zajęła 4 lokatę. Biegi były licznie obsadzone bo w konkurencji kobiet były dwie serie a w sumie wystartowało 35 zawodniczek, natomiast wśród mężczyzn w 3 seriach na starcie stanęło 66 biegaczy. Cieszą zwycięstwa Pawła Ochala i Mateusza Niemczyka w swoich seriach oraz powrót Justyny Korytkowskiej, która po przerwie macierzyńskiej a następnie chorobie „zbiera się” i biega coraz lepiej. Co prawda wynik 38:26,58nim jest dość daleki od jej rekordu życiowego , ale też na pewno nie jest jej szczytem obecnych możliwości.

Przy Mistrzostwach Polski w Olkuszu rozegrano też memoriał Czesławy Mentlewicz, podczas którego w biegu elity na 1000 metrów zwyciężyła Martyna Krawczyńska z wynikiem 2:47,88min. Martyna przygotowuje się do konkurencji 3000 metrów z przeszkodami i 1 000 metrów jest obecnie dla niej dość krótkim dystansem a w dodatku za rywalkę miała swoją rówieśniczkę Magdalenę Brezę(Talex Borzytuchom), aktualną Mistrzynie Polski Juniorek na 800metrów. Nasza zawodniczka prowadziła bieg od startu do 750 metra, następnie rywalka zaatakowała i wyprzedziła naszą biegaczkę, ale na 100 metrów do końca, Martyna skontrowała i zdecydowanie zwyciężyła. Zapewne, gdyby nie taktyczny bieg to by padł nowy rekord życiowy (zabrakło 0,7sek.)

Tymczasem w Szczawnicy podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich świetnie zaprezentował się Piotr Łobodziński, który zdobył srebrny i brązowy medal tej imprezy. W piątek był drugi w biegu alpejskim(tylko pod górę). Zawodnicy mieli do pokonania „jedynie” 6,5km, ale o przewyższeniu 920 metrów. Zwyciężył Dawid Malina(ROW Rybnik) a trzeci linię mety minął Dominik Tabor(Salco Niepołomice). Następnego dnia nasz zawodnik w biegu na krótkim dystansie(up and down) w którym są podbiegi i zbiegi wywalczył trzecie miejsce ulegając jedynie Michałowi Olejnikowi(WKS Grunwald Poznań) oraz Marcinowi Kubicy(Sprint Bielsko-Biała). Srebro i brąz są kolejno dziewiątym i dziesiątym krążkiem z Mistrzostw Polski w biegach górskich w karierze Piotra Łobodzińskiego. Jednocześnie nasz zawodnik zapewnił sobie kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Świata w biegach górskich, które zostaną rozegrane w austriackim Innsbrucku.

.

Jak by było mało tych sukcesów w niedzielę w Mońkach podczas Biegów Wiosennych trzy zwycięstwa stały się udziałem biegaczy KS PREFBET-SONAROL.

Martyna Krawczyńska i Andrzej Leończuk na 10km oraz Justyna Korytkowska na 5km stanęli na najwyższym podium we wszystkich przypadkach zwyciężając z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi uczestnikami. W biegu na 5km Wiktoria Grabowska zajęła 4 miejsce.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony, oznacz, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close