2 medale Mistrzostw Polski biegaczy KS PREFBET-SONAROL

W miniony weekend na stadionie w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w biegu na 10 000 metrów. Warunki pogodowe były bardzo kiepskie ponieważ było chłodno a przede wszystkim wiał bardzo mocny i przenikliwy wiatr. Pomimo tego tradycyjnie już długodystansowcy KS PREFBET-SONAROL wywalczyli medale w obu kategoriach drużynowych i uzyskali 4 rekordy życiowe. W poprzednich 4 latach nasze panie wracały zawsze ze srebrnymi medalami a panowie przywozili tytuł Mistrza Polski. Tym razem sytuacja się odwróciła i to mistrzem zostały nasze zawodniczki wyprzedzając o ponad 1 minutę i 40 sekund WMLKS POMORZE STARGARD a panowie przegrali tytuł mistrzowski z RLTL OPTIMA RADOM o zaledwie 7 sekund co w przeliczeniu na całą drużynę jest różnicą niewielką, natomiast nasza przewaga nad trzecią drużyną AZS KU POLITECHNIKA OPOLSKA wyniosła już 1 minutę i 33 sekundy. Bardzo blisko medalu indywidualnego była Iwona Bernardelli(33:27,41), która zajęła czwartą lokatę a brązowy medal straciła na 20 metrów przed metą. Nasza olimpijka w ciągu 6-ciu dni dwukrotnie zajęła …..czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski(wcześniej w maratonie). Miejsca w czołowej 10tce zajęli z rekordami życiowymi: 9ty Rafał Pogorzelski(31:07,13) w biegu młodzieżowców oraz 10ty Przemysław Dąbrowski (30:19,25) w biegu seniorów. W zawodach w 6ciu biegach wzięło udział 41 kobiet i 100 mężczyzn.